Shelter İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Shelter İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Shelter Nedir?

Shelter, barınak, sığınak, konut anlamlarına gelir. Bir yere sığınmak veya korunmak için yapılan yapıları ifade eder.

Örnek cümleler:

 1. The homeless man found shelter in the abandoned building. (Evsiz adam, terkedilmiş binada sığınak buldu.)
 2. The storm was coming, so we had to seek shelter in the cave. (Fırtına geliyordu, bu yüzden mağarada sığınak aramak zorunda kaldık.)
 3. The animal shelter is always looking for volunteers to help take care of the animals. (Hayvan barınağı, hayvanların bakımına yardımcı olmak için her zaman gönüllüler arıyor.)
 4. The refugee camp provided shelter for thousands of people who were forced to leave their homes. (Mülteci kampı, evlerinden ayrılmak zorunda kalan binlerce insan için barınak sağladı.)
 5. The tent provided us with shelter from the rain. (Çadır, bize yağmurdan korunmak için sığınak sağladı.)
 6. The city built a shelter for the homeless population. (Şehir, evsiz nüfus için bir barınak inşa etti.)
 7. The hurricane destroyed many homes, leaving people without shelter. (Kasırga, birçok evi yıkarak insanları sığınaksız bıraktı.)
 8. The family took shelter in the basement during the tornado. (Aile, kasırga sırasında bodrumda sığınak aldı.)
 9. The hikers built a shelter out of branches and leaves. (Doğa yürüyüşçüleri, dallar ve yapraklardan bir barınak inşa etti.)
 10. The government provided temporary shelter for the victims of the earthquake. (Hükümet, deprem mağdurları için geçici barınak sağladı.)
 11. The construction workers built a shelter to protect themselves from the sun. (İnşaat işçileri, güneşten korunmak için bir barınak inşa etti.)
 12. The park has a picnic shelter where visitors can sit and eat. (Parkta, ziyaretçilerin oturup yemek yiyebileceği bir piknik barınağı var.)
 13. The hotel provided shelter for the travelers who were stranded by the snowstorm. (Otel, kar fırtınası nedeniyle mahsur kalan gezginler için barınak sağladı.)
 14. The cat took shelter under the porch during the rain. (K
 1. The school serves as a shelter during natural disasters. (Okul, doğal afetler sırasında barınak olarak hizmet verir.)
 2. The animal shelter has dogs and cats available for adoption. (Hayvan barınağı, evlat edinmek için köpek ve kedi sahiplenilebilir hayvanlar sunar.)
 3. The army set up a shelter for refugees fleeing the war. (Ordu, savaştan kaçan mülteciler için bir barınak kurdu.)
 4. The beach has a shelter where you can rent umbrellas and chairs. (Plajda, şemsiye ve sandalye kiralayabileceğiniz bir barınak var.)
 5. The construction of the new shelter is expected to be completed by the end of the year. (Yeni barınağın yapımı, yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.)
 6. The charity organization donated money to build a shelter for the homeless. (Hayır kurumu, evsizler için bir barınak inşa etmek için para bağışladı.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.