Shellfish İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Shellfish İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Shellfish Nedir?

Shellfish, kabuklu deniz ürünlerini ifade eder. İstiridye, midye, karides, yengeç ve ıstakoz gibi deniz canlılarına örnek verilebilir.

Örnek Cümleler:

 1. I love eating shellfish, especially oysters. (Deniz ürünlerini seviyorum, özellikle istiridyeleri.)
 2. Shellfish can be very expensive in some parts of the world. (Dünyanın bazı bölgelerinde, deniz ürünleri çok pahalı olabilir.)
 3. My friend is allergic to shellfish, so she can’t eat shrimp or crab. (Arkadaşım, deniz ürünlerine alerjisi olduğu için karides veya yengeç yiyemez.)
 4. The seafood restaurant serves a wide variety of shellfish dishes. (Deniz ürünleri restoranı geniş bir kabuklu deniz ürünleri yelpazesi sunar.)
 5. The chef prepares the shellfish by steaming or grilling them. (Şef, deniz ürünlerini buharda pişirerek veya ızgaralayarak hazırlar.)
 6. In some cultures, shellfish are considered a delicacy. (Bazı kültürlerde, deniz ürünleri bir lezzet olarak kabul edilir.)
 7. The fishmonger had a fresh shipment of shellfish delivered to the market. (Balıkçı, pazarda taze bir kabuklu deniz ürünü sevkiyatı teslim etti.)
 8. I prefer shellfish that are served with a garlic butter sauce. (Sarımsaklı tereyağı sosu ile servis edilen deniz ürünlerini tercih ederim.)
 9. Shellfish are rich in vitamins and minerals that are good for your health. (Deniz ürünleri, sağlığınız için faydalı olan vitaminler ve mineraller açısından zengindir.)
 10. The restaurant has a special menu for shellfish lovers. (Restoran, deniz ürünü sevenler için özel bir menüye sahip.)
 11. I always order the shellfish platter when I go to that restaurant. (O restorana gittiğimde her zaman kabuklu deniz ürünleri tabağı sipariş ederim.)
 12. Shellfish are an important part of many seafood dishes. (Deniz ürünlerinin birçok yemeğinde önemli bir yer tutarlar.)
 13. The chef shucks the oysters to prepare them for cooking. (Şef, pişirmek için istiridyeleri açar.)
 14. Some people prefer to eat raw shellfish, while others like them cooked. (Bazı insanlar kabuklu deniz ürünlerini çiğ yemeyi tercih ederken, diğerleri pişmiş olarak seviyorlar.)
 15. The beach is a great place to gather shellfish like clams and mussels. (Plaj, midye ve midye gibi kabuklu deniz ürünlerini toplamak için harika bir yerdir.)
 16. Shellfish can be prepared in many different ways, from soups to stews to pasta dishes. (
 1. The seafood market sells a variety of fresh shellfish caught that day. (Deniz ürünleri pazarı, o gün yakalanan taze kabuklu deniz ürünlerinin çeşitliliğini satıyor.)
 2. Shellfish are often served with a lemon wedge to enhance their flavor. (Deniz ürünleri, lezzetlerini artırmak için genellikle bir dilim limonla servis edilir.)
 3. Some people have a hard time opening shellfish, but it just takes practice. (Bazı insanlar kabuklu deniz ürünlerini açmakta zorlanırlar, ama sadece pratik yapmak gerekiyor.)
 4. Shellfish can be a bit messy to eat, so make sure to have plenty of napkins on hand. (Deniz ürünleri yemek biraz dağılmaca olabilir, bu yüzden elinizde bol miktarda peçete bulundurduğunuzdan emin olun.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.