Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Sevgili Peygamberimizin (sav) Hayatının Her Döneminde Samimi Davranması, İslam’ın Yayılmasını Nasıl Etkilemiştir?

Bu yazımızda sevgili peygamberimizin (sav) hayatının her döneminde samimi davranması, İslam’ın yayılmasını nasıl etkilemiştir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), peygamberlik vazifesini ifa etmeden önce de yani kendine peygamberlik gelmeden önce de samimi, dürüst ve güvenilir bir insan olarak yaşamıştır. Peygamber Efendimiz (s.a.v.), çobanlık ve tüccarlık yapmıştır. Bu meslekler de samimiyet ev güvenilirlik ile ilgilidir.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), Muhammedül Emin sıfatıyla tanınmıştır. Cahiliye döneminde samimi hayatı nedeniyle birçok insanın güvenini kazanmıştır. Hayatının her döneminde samimi olması, peygamberlik hayatında ona inanılmasının önünü açmıştır. Peygamberlik hayatından önceki güvenilirliği, peygamberken ona iman edilmesinde etkili olmuştur. Böylece İslam en garip zamanlarında güç ve kuvvet toplamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. pınar dedi ki:

    Sevgili peygamberimizin (sav) hayatının her döneminde samimi davranması, İslam’ın yayılmasını o kadar olumlu etkilemiştir ki. Pek çok müşrik onun bu temizliğe ve güvenirliğine inanmış İslamı kabul etmiştir.

Yorum Yaz