Peygamber Efendimiz (sav), Namazı Hangi Açıdan Akarsuya Benzetmiştir Açıklayınız.
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2018

Peygamber Efendimiz (sav), Namazı Hangi Açıdan Akarsuya Benzetmiştir Açıklayınız.

Bu yazımızda peygamber efendimiz (sav), namazı hangi açıdan akarsuya benzetmiştir açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), namaz için gözümün nuru demiştir. Namaz, farz olan bir ibadettir. Günde beş vakit farz kılınmıştır. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazları şeklinde farz olarak kılınmaktadır. Peygamber Efendimiz (s.a.v.), namazı akarsuya benzetmiştir. Namaz kılan insanlar ise, akarsuda yıkanan kişiler gibidir.

Günde beş kez akan bir suda yani akarsuda yıkanan bir kişinin vücudunun pisliklerinden arınması nasılsa namaz kılan kişiler de namaz kıldıkları için günahlardan temizlenmektedir. Bu nedenle Peygamber (a.s.), namazı, akarsuya benzetmiştir. Namaz insanı kötülüklerden alıkoyar. Bir kişinin namazı onu kötülüklerden alıkoymuyorsa, o kişinin namazında sorun olduğunu gösterir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. umut dedi ki:

    yazılarınızı çok beğeniyorum bu da öyle harika olmuş

  2. fulden dedi ki:

    Peygamber efendimiz (sav), namazı akarsuya benzetmiştir. Bence bu benzetmenin nedeni namaz ibadetini yapan kişilerin akarsuyun akışı gibi tüm kötülükleri terk edeceğini kast ederek yapmıştır.

Yorum Yaz