Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Mayıs 2022

Saygı ve Sevgi ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda saygı ve sevgi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların hayatlarını mümkün kılan bazı değerler vardır. Bu değerler sosyal ve kültürel değerler olarak mutlaka korunması gereken değerlerdir. Sevgi ve saygı değerleri de bu değerler arasında bulunmaktadır. Sevgi ve saygı toplumu bir arada tutan değerlerdir.

Toplumda birlik ve beraberliğin yaşanması, barış ve huzur ortamının sağlanması için saygı ve sevgi değerlerinin korunması gerekir. Sevgi, bir toplumda her şeyi anlamlı kılan bir değerdir. Nesiller arasında bir bağ oluşmasını sağlar. Sevgi bağının oluşması toplumun gelişmesi ve kökleşmesi anlamına da gelmektedir.

Ayrıca toplumda saygı değerlerine sahip çıkılması hoşgörü ve vicdan özgürlüğünün de yerleşik hale gelmesini sağlar. Saygılı olan nesiller, gelecekleri inşa eden nesillerdir. Çünkü geçmişin farkında olan nesiller, geleceğin farkında olan nesillerdir. Bu farkındalığın oluşmasında saygı çok önemli bir yere sahiptir.

Sevgi ve saygı değerleri küçük yaşlarda kazanılmaktadır. Bu nedenle eğitim değerleri arasında bulunmaktadır. Eğitim değerlerinin arasında bulunması eğitim ve öğretim önemini de ortaya koymaktadır. Küçük yaşlarda öğrenilen sevgi ve saygı değerleri sayesinde toplumda ahlaki ilkelere bağlı bireylerin bulunmasını ve toplumun kültürel olarak gelişmesini sağlar.

Sevgi ve saygı olmadan millet olma bilinci ya da vatana sahip çıkma olgusundan da bahsetmek oldukça zordur. Her yönüyle bağlayıcı olan sevgi ve saygı değerleri her toplumun ihtiyacı olan değerlerdir.

Saygı ve Sevgi ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Peygamberimiz saygı ile ilgili kısa yazı

 2. hasapata dedi ki:

  senin babişkon yakşıklı

 3. hasapata dedi ki:

  bu bilgiyi benim için hazırlayanlara teşekkürler. ödevim bitti sayenizde harikasınız

 4. onur dedi ki:

  Saygı ve sevgi olmadan olur mu hiç. İki küçük çocuk arasında bile bu duygular olmalı yoksa anlaşamazlar kaldı ki evliliklerde iş ilişkilerinde dünya ülkeleri arasında kesinlikle bu duygular olmalı.

Yorum Yaz