Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

Kadınlara Şiddet ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda kadınlara şiddet ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Kadınlar toplumda en değerli varlıklarımızdır. Kadınlar toplumda sosyal görevleri olan bireylerdir. Kadınlar, dini, hukuki, kanuni, sosyal ve kültürel olarak en değerli varlıklarımızdır. Kadınlar, toplumu bir arada tutan, toplum değerlerinin oluşmasını sağlayan bireylerdir.

Kadınlara karşı şiddet her toplumun bir sorunudur. Bu nedenle küresel bir sorun olarak göz önünde bulundurulmalıdır. Kadına karşı şiddet eğitim olarak geride kalmış toplumların maddi ve manevi olarak kadınları ezmesi nedeniyle meydana gelmektedir.

Kadına karşı şiddetin önüne geçilmesi gerekir. Bunun için toplumun, sivil toplum örgütlerinin ve medyanın örgütlenmesi gerekir. Böylece kamuoyu oluşturulması gerekir. Kadının şiddet gördüğü inkar edilemez. Bu kadınların asıl değerlerinin bilinmemesi anlamına gelmektedir.

Kadının değerinin anlaşılması için insanların harekete geçmesi gerekir. Toplum dinamiklerinin toplum sorunlarının çözüme ulaştırılması için harekete geçmesi gibi kadına şiddete karşı da bir örgüt çalışmasının yapılması gerekir. En süt seviyeden bu durumun dile getirilmesi ve cezaların caydırıcı olması gerekir.

Her şiddet olayı gibi kadına şiddet olayı da bir suçtur. İnsanlık suçudur. Ağır cezada ele alınması gereken bir suçtur. Şiddetin her türlüsü kötüdür. Toplumda bir infialin oluşmaması ve değerlerin korunması için kadına şiddetin önlenmesi, milli ve manevi değerlerinin özünün anlaşılması gerekir. Böylece kadına şiddet sonlanmış olur.

Kadınlara Şiddet ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz