Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Eylül 2020

Millet Sevgisi ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda millet sevgisi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar yaşadığı coğrafyaya bir aidiyet hissi besleyebilir. Çünkü insan yaşadığı coğrafyayı seçemez. Buna bağlı olarak insiyaki olarak bir ünsiyetin oluşması toprağa bağlılığı meydana getirir. Buda coğrafya ve kader değerlerinin asgari müşterekte buluşması söz konusudur.

Bununla beraber insan ırkını da seçemez. Irk da bir kaderdir. Bir ırk olarak milletin meydana gelmesi de doğuştan kazanılan haslettir. Millet olmak genetik olarak bir ayniyet bulundurmakla birlikte ortak değerleri paylaşmak ve ortak mirasa, tarihe ve kadere sahip olmak anlamlarına gelmektedir.

Millet sevgisi doğuştan ya da sonradan kazanılabilir. Millet sevgisi, milli, dini ve manevi değerlere bağlı olarak gerçekleşmektedir. Millet sevgisine sahip olmak, vicdan, insaf, adalet, merhamet duygu ve düşünceleriyle doğrudan ilişkilidir.

Bir insanın milletini sevmesi, yaşadığı topraklara bağlılığı, tarihe olan saygısı, tarihi şuurun devamlılığı ve manevi değerlerini yaşaması şeklinde açıklanabilir. Milleti sevmek, milletle aynı dili konuşmak, milletin dertleriyle dertlenmek, sorunlara çözüm üretmek için çalışmakla gösterilmektedir.

Millet sevgisi insanın kalbine doğuştan yerleşir. Bu nedenle ırk ve coğrafya mutlak bir kaderdir. Değişmeyen kader de millet sevgisinin oluşmasını sağlar. Dini değerlere bağlılık da her medeniyette olduğu gibi millet sevgisinin ortaya çıkmasında etkilidir. Milleti sevmek, milliyeti sevmek anlamına gelir. Millet olmak, bağımsız olmaktır.

Millet Sevgisi ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. taha dedi ki:

    Millet sevgisi aynı toplumda yaşayan herkesin kalbinde olan duygu. Çünkü birbirimizi sevmeden aynı ortak toprak parçası üzerinde yaşamamız imkansız olur.

Yorum Yaz