Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

SAT ve SAS Komandoları Hakkında Bilgi

Günümüzde dünyada askeri alanda çok büyük yatırımlar yapılmaktadır. Dünya üzerinde var olan ülkeler içeride kendilerini bir yandan teknoloji, eğitim gibi alanlarda geliştirirken aynı zamanda ülke içerisinde var olan düzeni korumak ve onlara tehdit oluşturacak diğer ülkelerden kendilerini savunmak adına askeri alanda da çok önemli harcamalar yapmaktadırlar. Bu amaç için dünyada farklı ülkelerde farklı yetenekleri olan askeri kuvvetler bulunur. SAT ve SAS komandoları da Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı olan ve su altı konusunda çok kapsamlı bir eğitim almış yetenekli askerlerden oluşan birliklerdir.

Su Altı Savunma (SAS) ve Su Altı Taaruz (SAT) birlikleri, görev başına getirilmeden dayanıklılık, çeviklik, yetenek gibi birçok alanda eğitime ve teste tabii tutulurlar. Bu testler sonrasında başarılı olan kişiler ise SAT ve SAS komandosu olmaya hak kazanabilirler. Bu birliklerin eğitimleri gerçekten zorlayıcı ve ağır olduğu için sadece sayılı askerler bu birliklere katılabilmektedir. Yani SAT ve SAS komandolarımızın hepsinin üstün yeteneklere ve eğitime sahip olduklarını söyleyebiliriz.

SAS komandoları, askeri birliklerin su altındaki savunma hareketlerinden sorumludurlar. Su altında bulunan mayınların imhası, denizde yapılabilecek kurtarma faaliyetleri, deniz kıyılarının ve su altlarının askeri etkenlerden korunması ve savunulması noktasında etkilidirler. Göreve alınmadan önce yoğun eğitimlerden geçerler ve yoğun bir dayanıklılığa, zekaya sahip şekilde görevlerine başlarlar. SAT komandoları da aynı şekilde su altında yürütülen saldırı faaliyetlerinden sorumlu özel birliklerdir. Her iki askeri birlikte de vatan sevgisi yüksek, akıllı, zeki, çevik askerler görev yapmaktadır.

SAT ve SAS Komandoları Hakkında Bilgi Adlı Yazımızla İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Yazabilirsiniz.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Basayev dedi ki:

    vay be SAT komandoları nasıl bir şeymiş öyle.

Yorum Yaz