Sanayileşmenin Toplum Hayatına Sağladığı Olumlu ve Olumsuz Etkilere Örnekler Veriniz.
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Sanayileşmenin Toplum Hayatına Sağladığı Olumlu ve Olumsuz Etkilere Örnekler Veriniz.

Aşağıda sanayileşmenin toplum hayatına sağladığı olumlu ve olumsuz etkilere örnekler veriniz kısaca olarak ele alacağız.

Sanayileşme insan hayatının sosyal, kültürel olarak değişmesine neden olmuştur. Tarım kültürünün toprağa bağlı hayata sahip bireyleri meydana getirmesi, sanayi alanlarında üretim odaklı işçi sınıfının oluşması en önemli sosyal ve ekonomik temel ayrımlardan biri olmuştur.

Sanayileşme toplum hayatına sağladığı olumlu yönler bakımından az yemek ve çok karşılık bulma açısından oldukça iyi olmuştur. Bilim ve tekniğin gelişmesi insanların hayatını kolaylaştırmış, tarım ticaretiyle elde edilemeyen kazançlar sanayi sayesinde elde edilmiştir. Bununla beraber çevrenin kirlenmesi, çevre ve sağlık sorunlarının kalıcı olarak yaşanması da sanayileşmenin toplum üzerindeki olumsuz etkilerinden olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. aykut dedi ki:

    Sanayileşme toplum hayatına elbette katkı sağlar. İnsanların iş güçlerini aktif kullanmasına yardımcı olur. Olumsuz etkisi ise çevre kirliliği, çarpık kentleşme gibi durumlara sebebiyet vermesidir.

Yorum Yaz