Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mayıs 2021

İhtiyaç Sahiplerine Bireysel mi Yoksa Bir Kurum Aracılığı ile mi Daha Kolay Yardım Edilebilir?

Aşağıda ihtiyaç sahiplerine bireysel mi yoksa kurum aracılığı ile mi daha kolay yardım edilebilir kısaca olarak ele alacağız.

İhtiyaç sahipleri yardıma muhtaç kişilerdir. Maddi ve manevi olarak yardıma muhtaç kişilere insanlığımız gereğince yardım etmek zorundayız. En yakınımızdan başlayarak en uzağımızda bulunan kişilere yardım götürmek için uğraşmalıyız. Yardımlarımızı bireysel olarak da kurumsal olarak da yapabiliriz.

Bireysel olarak yardım sağlama yardım etme hazzını oluştursa da mesafeler ve arama bulma açısından yetersiz kalmaktadır. Yardım etme imkanı olan ve yollarını bilmeyen kişiler için kurumsal olarak faaliyet gösteren dürüst ve güvenilir çalışan yardım kuruluşları görev yapmaktadır. Bu nedenle kurumsal olarak yardım sağlama, her yere eşit zamanlı bir yardım ulaştırma imkanı sağladığından daha kolay ve daha etkilidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. balım dedi ki:

    Bence varya herkes kurumlar aracılığıyla yardım etmeli. Çünkü bu dönem de kimin ihtiyaç sahibi olduğunu anlayabiliriz. Resmi belgeler ile kurumlar ihtiyaç sahiplerini belirler bizde ona riayet ederek yardımlarımızı etmeliyiz.

Yorum Yaz