Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Aralık 2020

Kırsal Kesimden Kentlere Olan Hızlı Göçler Avrupa’da Hangi Sorunları Doğurmuş Olabilir?

Aşağıda kırsal kesimden kentlere olan hızlı göçler Avrupa’da hangi sorunları doğurmuş olabilir kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar sosyal ihtiyaçları için bir yerden başka bir yere göç etme ihtiyacı hissederler. Eğitim, sağlık, iş, geçim, doğal kaynaklar, daha iyi sosyal imkanlar göç etme nedenleri oluşturmaktadır. Tarım nüfusunun azalması ve toprağa bağlılığın da azalması kırsal alanlardan kentsel alanlara göçün artmasına neden olmuştur.

kırsal kesimden kentlere göçün yaşanması Avrupa topraklarında nüfus yoğunluğunun oluşması, üretim kapasitesinin yetersiz olması, sosyal imkanların yetersiz kalması, sağlık ve eğitim hizmetlerinin düzenin bozulması gibi sorunlara neden olmuştur. Bu nedenle göçlere karşı sosyal ve ekonomik önlemler alınmıştır. Sadece eğitim ve sağlık ihtiyacının karşılanmasında göçler kabul edilmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ADMİN dedi ki:

    Rica ederiz tülay hanım

  2. tülay dedi ki:

    Arkadaşlar göçleri incelemem için öğretmenim bazı göç le ilgili bazı meseleleri araştırma ödevi olarak verildi. Bunlardan biri kırsal kesimden kentlere olan göçlerin Avrupa’da hangi sorunlara neden olabileceğiydi. Sayenizde tam da o konu burada işlenmiş acayip mutlu oldum.

Yorum Yaz