Robin Hood Kitap Özeti Kahramanları Tahlili
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ağustos 2018

Robin Hood Kitap Özeti Kahramanları Tahlili

Aşağıda Robin Hood kitap özeti kahramanları tahlili kısaca olarak ele alacağız.

Robin Hood, bebekliğinde evlat edinilmiş bir çocuktur. Robin Hood, savaş teknikleri öğretilerek büyüyen bir çocuk olmuştur. Çok iyi ok atmayı öğrenmiştir. Yaşadığı şehirde açlık, fakirlik ve suçla mücadele etme söz konusu olmuştur. Robin Hood, delikanlılık çağına kadar savaş tekniklerini öğrenmiştir.

Bir gün bir ormanda okçuluk müsabakası yapılmaktadır. Oradan geçen Robin Hood, yarışmaya katılır. Bu yarışmada çıkan kargaşada ormancıyı öldürmek zorunda kalır. Yaralanan ormancı bir müddet sonra hayatını kaybeder. Öldürdüğü adam kasaba şerifinin akrabası çıkar. Akrabası olduğu için bütün kasabayı ayağa kaldırır.

Robin Hood, aranmaya başlar. Bunu öğrenen Robin Hood, ormanda saklanmaya karar verir. Ormanda saklanırken kendisi gibi kanun kaçağı kişilerle karşılaşır. Onlarında bazı haksızlıklara uğradığını anlar. Onları da korumaya kalkışır. Bundan sonra adaletsizlikle mücadele etmeye karar verirler. Kısa süre içinde meşhur olurlar. Şanları toplum içinde kısa sürede de duyulur.

Yaşadığı toplumda adaletsizlikle mücadele etmek için silah kullanmak zorunda kalan biri olarak tarihe geçer. Kurduğu ekiple kanun kaçakları olarak suçla mücadele ve haksızlıklara boyun eğmemek konularında mücadele ortaya koyarlar.

Robin Hood bu konusuyla klasikler arasına girmiştir. Robin Hood, haksızlıkla mücadele edenlere ilham veren bir kitap olarak tarihe geçmiştir. Dünyada en çok okunan kitaplar arasındadır.

Robin Hood Kitap Özeti Kahramanları Tahlili Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. alara dedi ki:

    Robin Hood’a bayılırım. Bu kitabı kaç kez okudum bilseniz. Benim hayatımın en önemli kitabı diyebilirim. Robin Hood da çocukluk kahramanımdı. Mutlaka okuyun bu kitabı

Yorum Yaz