Rearguard Action İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Rearguard Action İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Rearguard Action Nedir?

Rearguard Action, askeri bir terimdir ve geri çekilen bir birlik veya ordunun, düşmanın ilerlemesini yavaşlatmak veya durdurmak için geri kalan güçlerle savaşması anlamına gelir.

Örnek Cümleler:

1. The soldiers fought a rearguard action to slow down the enemy’s advance. (Askerler, düşmanın ilerlemesini yavaşlatmak için bir rearguard action yaptılar.)
2. The retreat turned into a rearguard action as the enemy pursued relentlessly. (Geri çekilme, düşmanın acımasızca takip etmesiyle bir rearguard action’a dönüştü.)
3. The general ordered a rearguard action to cover the retreat of the main force. (General, ana gücün geri çekilmesini kapsayacak şekilde bir rearguard action emri verdi.)
4. The rearguard action was successful in delaying the enemy’s advance. (Rearguard action, düşmanın ilerlemesini geciktirmede başarılı oldu.)
5. The rearguard action was fierce but ultimately unsuccessful. (Rearguard action şiddetliydi ancak sonunda başarısız oldu.)
6. The soldiers fought a rearguard action to protect their wounded comrades. (Askerler, yaralı arkadaşlarını korumak için bir rearguard action yaptılar.)
7. The rearguard action allowed the main force to escape safely. (Rearguard action, ana güvenli kaçış sağlamayı mümkün kıldı.)
8. The rearguard action lasted for several hours before the soldiers retreated. (Rearguard action, askerler geri çekilmeden önce birkaç saat sürdü.)
9. The rearguard action was necessary to prevent the enemy from flanking the main force. (Rearguard action, düşmanın ana gücün yanını almamasını önlemek için gerekliydi.)
10. The rearguard action was a desperate last stand before the soldiers surrendered. (Rearguard action, askerler teslim olmadan önce çaresiz bir son direnişti.)
11. The soldiers fought a rearguard action to buy time for reinforcements to arrive. (Askerler, takviyelerin gelmesi için zaman kazanmak için bir rearguard action yaptılar.)
12. The rearguard action inflicted heavy casualties on the enemy. (Rearguard action, düşman üzerinde ağır kayıplara neden oldu.)
13. The rearguard action was a textbook example of effective delaying tactics. (Rearguard action, etkili geciktirme taktiklerinin bir örneği olarak gösterilebilir.)
14. The rearguard action was chaotic as the soldiers tried to regroup. (Rearguard action, askerlerin yeniden gruplaşmaya çalışmasıyla kaotikti.)
15. The rearguard action was necessary to protect the wounded soldiers being evacuated. (Rearguard action, tahliye edilen yaralı askerleri korumak için gerekliydi.)
16. The rearguard action allowed the main force to establish a defensive line. (Rear

guard action, ana gücün savunma hattını oluşturmasına izin verdi.)
17. The rearguard action was a strategic move to slow down the enemy’s advance towards a vital position. (Rearguard action, düşmanın önemli bir pozisyona doğru ilerlemesini yavaşlatmak için stratejik bir hamleydi.)

  1. The soldiers fought a rearguard action to protect the civilians fleeing the warzone. (Askerler, savaş bölgesinden kaçan sivilleri korumak için bir rearguard action yaptılar.)
  2. The rearguard action allowed the main force to regroup and launch a counterattack. (Rearguard action, ana gücün yeniden gruplanmasına ve karşı saldırı başlatmasına izin verdi.)
  3. The rearguard action was a valiant effort by the soldiers to hold off the enemy’s advance. (Rearguard action, askerlerin düşmanın ilerlemesine karşı gösterdiği cesur bir çabadı.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.