Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2021

P Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda P harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Biyoçeşitlilik, hayvanlar aleminde genetik ve çevresel olarak artar. Genetik transferler türler arasında verimli döllerle ortak atalardan gelerek nesillerini devam ettirmesiyle gerçekleşir. Çevresel kalıtımda, iklim, yeryüzü şekilleri ve bitki örtüsü doğal bariyerler oluşturarak türlerin adaptasyonu doğrudan etkiler. Genetik aktarım olarak bu çeşitlilik nesiller boyu devam eder.

P harfi ile başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Palamut: Kemikli bir balık türüdür. Sıcak denizlerde yaşar. Keskin dişlere sahiptir. Gövdesinin üst kısmı mavi, alt kısmı gümüş gri şeklindedir. Yüzgeçleri sırtındadır. Solungaçları bulunur. Kuyruğu vücuduna oranla normaldir. İnsanlar tarafından avlanır.

 

Papağan: Papağangiller familyasındandır. Çok renkli türleri vardır. Tırmanıcı ve ötücü kuşlardandır. Tropikal bölgelerde yaşarlar. Güney Asya, Güney Afrika, güney Amerika coğrafyasında yayılış gösterir. Ormanlarda yaşar.

 

Pars: Leopardır. Anadolu’da da bu isimle bilinir. Leopar, kedigillerin en büyük cüsselerindendir. Ağaç tepelerinde yaşar. Etobur olarak beslenir. Memeli bir hayvandır. Çok hızlı ve çeviktir. Kürkleri sarı ve siyah beneklidir. Panterin melezi olarak isimlendirilir.

 

Pekari: Pekarigiller ailesindendir. Memeli bir hayvandır. Amerika kıtasında yaşar. Domuzla bir akrabalığı vardır. Gövdesi kalın, bacakları ince ve kısa, burnu sivri, yüzü geniştir. Siyah kıllarla kaplı vücudunda boyun bölgesinde beyaz bir halka bulunur.

 

Penguen: Uçamayan kuş türüdür. Güney kutbunda yaşarlar. Güney kıta sahillerine yakın yaşarlar. Paytak yürürler. Yumurtlarlar. Balıkçıl olarak beslenirler. Kanatlarını yüzgeç olarak kullanırlar. Siyah kürkleri vardır. Gövdeleri beyaz renktedir. Gagaları genel sarı renktedir.

 

P Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Elif Nisa dedi ki:

    Teşekkürler ama az

  2. mine dedi ki:

    İlk kez p harfiyle başlayan hayvan duydum. Hele porsuk ne ya ilk defa duyuyyorum ödev olmasa bilmeyecektim.

Yorum Yaz