Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2021

Ö Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri

Bu yazımızda Ö harfiyle başlayan hayvanlar isimleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Biyoçeşitlilik, genetik ve çevresel kalıtımla artış gösterir. Genetik transferde, türler arasında verimli döllerle neslin devamı söz konusudur. Çevresel kalıtım, yeryüzü şekilleri, iklim ve bitki örtüsü sayesinde hayvanlar üzerinde etkili olurken, türleşmeyi arttırarak biyoçeşitliliğe neden olur. Ekosistemine adapte olan hayvanlar, genetik özelliklerini nesiller boyu sürdürebilir.

 

Ö harfiyle başlayan hayvan isimleri şu şekildedir:

Ördek: Perdeayaklı kuşlardandır. Kümes hayvanı özelliği bulunur. Kazdan küçüktür. Sulak yerlerde yaşar. Etinden ve yumurtasından faydalanılır. Böcek ve kurtçukları yiyerek beslenir. Boyunları ve baş bölgeleri yeşildir. Gagaları sarıdır. Gövdeleri gri ve siyah renklerden oluşur.

 

Örümcek maymunu: Yeni dünya maymunlarındandır. Primat türlerindendir. Siyah kısa boylu, uzun kuyruklu, hızlı hareket eden, ağaçlarda yaşayan, gruplar halinde dolaşan maymun türüdür. Bazı türlerinde gri kürk bulunur. Baş bölgesi sarı renklerindedir.

 

 

Öküz: Geviş getiren sığırın kısır haline verilen isimdir. Evcilleştirilmiştir. İnsanların, yük taşımada ve tarla sürmede kullandıkları hayvandır. Etlerinden de yararlanılır. Boynuzları bulunur. Sanayi ürünü olarak da kullanılır.

 

 

Öküz kurbağası: Afrika kıtasına özgü bir hayvandır. Bataklıklarda ve ormanlarda yaşarlar. Nemli ve sıcak bölgelerde bulunurlar. Etçil olarak da beslenirler. Gövdelerinde çıkıntılar bulunur. Genelde yeşil renktedir. Boyutları küçük ve şişmancadır.

 

Örümcek: Sekiz bacaklı, örümceğimsi grubundandır. Birçok türün ortak adıdır. Ağ kurar. Ormanlarda ve nemli alanlarda yaşarlar. Ağlarına düşen avlarını yerler. Zehirli türleri de vardır. Hızlı hareket edebilirler.

 

Ö Harfiyle Başlayan Hayvanlar İsimleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. murat dedi ki:

    Ö harfi ile başlayan hayvan isimleri listesi hazırlamam lazım ama bana daha çok lazım. buradakilerden başka var mı bilen yazarsa memnun olurum kankiler.

    1. Tarlı dedi ki:

      Oğlak miski var başka birşey bilmiyorum

Yorum Yaz