Özürlü Memurluk Sınavı Kura Başvuruları 2012

Özürlü memur Seçme Sınavı , kura başvuruları ne zaman başlıyor.  Özürlü memur alımı kuralarına kimler katılacak, ortaokul ilkokul mezunları özürlü memurluk sınavı kura başvurusu 2012 işte ayrıntılar :

Kuraya ise ilköğretim, ilkokul, ortaokul mezunu veya ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibarıyla mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar başvurabilecek. Ancak; mezun olabilecekleri öğrenim düzeyinden başvuruda bulunan adayların, ÖMSS sonucu ve kuraya göre yerleştirme işlemlerinin yapılabilmesi için yerleştirme işlemine son başvuru tarihi itibarıyla ilgili eğitim kurumlarından mezun olmaları şartı aranacak.

Kuraya başvuran adaylar sınava girmeyecek ancak, ÖMSS sonuçları açıklandıktan sonra ilan edilecek Tercih Kılavuzuna göre tercihleri doğrultusunda yapılacak yerleştirme işlemine tabi tutulacak.

İlgili kurumlardan denklik belgesi almış olmak kaydıyla yurtdışında bu eğitimleri tamamlamış özürlü adaylar da ÖMSS ile kuraya başvurabilecek.

İlköğretimden sonra ortaöğretim düzeyinde öğretime devam etmeyip Milli Eğitim Bakanlığı İş Okulundan mezun olanlar kuraya başvuramayacak. Bu adaylar ve ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibarıyla mezun olabilecek durumda olanlar, ÖMSS’ye ortaöğretim düzeyinden başvurarak sınava girecek.

derszamani.net

52 yorum

 1. slm alyküm önclikle bırakın allahınızı severseniz ya yeter artık kandrmayın bizi he nede olsa bunlar özürlü bunlar hemen inanırlarrrrr ama unutmayın bu tarafın öteki tarafıda var hak hukuk var ne hakkınız var böyl bekletmyeeeesayın büyüklerimizzzz ben zaten hiçinanmıyorumda memur olacağıma bir umut yinede hiç umutlanmıyorummmmmm banamı kalmış memurluk heralde akp nin masatı kasaya para girmsi ama bana çıksada çıkmasada verdiğim para helali hoş olsunnnnnnnn açıklayacaksanız açıklayın artıkkkkkk

 2. SELAMMUNALEYKÜM arkadaşlar hala kuralardan haberi olan yokmu nasıl öğreneceğiz biz bir bilgisi olam yokmu bilgilendirir seniz sevinirim ALLAH herkesin yardımcısı olsun.

 3. slm aleykümyin diyorum yinee diyorum yinee bir söz ettiyseniz arkasında durunnnnn bocalamayın bnde kuraya katıldım herşey tamam ama bir sorun var ben yani bana şifre felan vermediler onu nasıl öğrenebilirimmmm şifre yok bende ondan kazanıp kazanamadığımı öğrenemiyorummmmm lütfen bana yardımcı olurmusunuzzzzzzzzzz

 4. slm alyküm artık birisi cvp yazsın tamam biz kaydımızı yaptırdık ama kura nzaman çekiliyo nezamanere kura ile mmurluk var dediler grisi yokk bir bilen söylesin cvp yazsın artık of ullan offffffff bu bizim çekeceğimiz ne

 5. slm aleyküm iyi geceler tabi tabi öyledir özürlülerin azına bir bal çaldılar gerisi yokk nerede cvp lar bizde bekleyelim kuzu gibii nasıl olsa biz hakkımızı savunamayız heralde maksatları para toplamakk okadar üniversite mezunu varken memurluk bizim ne hattimizeeee neyimize bizim ilk okul mezunlarının sonu tabiki marabalık lütfen endimizi daha fazla kandırmayalımmm hani nerede sonuçlarrrrrrrrrrr

 6. slm aleyküm bende tokat erbaadan bir özürlü vatandaşım Allah herkesin gönlün kalbine göre versin mesela çıktık diyelim kurada ozamann bizi başka mmleketleremi yksa kendi doğup büyüdüğümüz yeremi verirlerrrrrr bunu merak ediyorum birdwe bazı insanlar buralaraa yorum yazıp telefon numaralarını felan veriyolarr ne saçma onların derdi işgüç deyil onların derdi koca bulmak ayrıca onlar bizlerle yani özürlülerle dalga geçmek lütfenbeni aydınlatırmısınız birde sonuçlar ne zaman açıklanıyor saygılarımla Tuğrul Baş

 7. arkadaşlar ben ılkokul yenı tabırıyle ılköğretım dahada açık yazmam gerekırse 5 e kadar okudum ve 6.7.8. dışardan açıkılköğretımden dışarıdan verdım 2010 dada mezun oldum ama başvurumda orta öğretım yazmışlar gerçı dıplomam gıttı ama problem olurmu % 55 engellıyım acıl cevap olursa nasıl düzeltılır??

 8. yüzde 40 engelliyim açık orta öretim okuyorum .kurayla memur alımına baş vurdum liseye kaydımı yaptırdım.daha başka yere baş vuru yapıyormuyuz.kuralar nezaman çekilecek bilen varmı nasıl tercihte bulunacağız cevap yazarsanız sevinirim.

 9. KURAYA KATILMAK İÇİN BAŞVURULAR:
  KURAYA; İLKÖĞRETİM/İLKOKUL/ORTAOKUL MEZUNU OLAN VEYA
  ÖMSS’NİN YAPILDIĞI YIL İTİBARİYLE MEZUN OLABİLECEK DURUMDA
  OLAN ÖZÜRLÜ ADAYLAR BAŞVURACAKLARDIR.
  BU ADAYLAR SINAVA GİRMEYECEKLER, SADECE KURAYA KATILMAK
  İÇİN BAŞVURU YAPACAKLARDIR.
  KURAYA KATILMAK İÇİN BAŞVURU SÜRESİ:
  AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI İL MÜDÜRLÜĞÜNE ÖN
  KABUL VE TAAHHÜT BEYANI BELGESİ ALMAK İÇİN BAŞVURU SÜRESİ:
  BU SÜRE, 14 MAYIS 2012 TARİHİNDE BAŞLAYACAK, 25 MAYIS 2012
  TARİHİNDE SONA ERECEKTİR.
  ÖSYM BAŞVURU MERKEZİNE BAŞVURU SÜRESİ:
  14 MAYIS 2012 TARİHİNDE BAŞLAYACAK, 25 MAYIS 2012 TARİHİNDE
  SONA ERECEKTİR

  • ARKADAŞLAR 57 .7 .ÖZRLÜYUM AMA KAÇ AY OLDU KURAYLA ÇEKLIŞ OLCAK DIYE AMA TIK YOK SITEYE GIREMIYOZ KAYIT OLDUMUZ OKULLDAN ŞİFRE VERDILER FAKAT YANLIŞ DIYR SITE YA SITE ÇOKTU YADA MEMURLUK ÖZURLULER İÇN SADECE HAYELLERDEMI KALDI LUTFEN NERDE AÇIKLANCK HIÇ CEVAP ALAMIYRUZ LUTFEN AÇIKLAMA YAPILSIN ILGILILER TARAFINDAN

 10. bu nasıl bir site ya mademki bir bildiri yayınlanıyor o zaman sorulan soruılara da anlık we kesin cewaplar wermek zorundasınız …!
  he weremiyorsanız da yayınlamayın kardeşim.!!!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.