Özürlü Memurluk Sınavına Nasıl Girilir Başvuru Yapma

Özürlü memurluk sınavına nasıl başvuru yapabilirim. 29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan ÖMSS ( Özürlü memur Seçme Sınavı ) için gerekli başvuru yöntemlerini açıklıyoruz. derszamani.net özürlü memurluk sınavına başvuru yapmak için şu yolları kullanınız :

ÖMSS’ye başvurular yarından itibaren 2 Mart 2012 tarihine kadar alınacak. Kuraya başvurular ise 14-25 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılacak.

Adaylar, ÖMSS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna ÖSYM’nin ”http://www.osym.gov.tr” internet adresinden ulaşabilecekler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.

ÖMSS’ye ve kuraya başvuracak adaylar, öncelikle Aday Başvuru Formu’nu dolduracaklar. Adaylar daha sonra bu formun çıktısı ile birlikte özürlü sağlık kurulu raporları, öğrenim durumunu gösterir belge, nüfus cüzdanı veya pasaport, ilköğretime başlama yaşı öncesi işitme özürlü olan adayların bu durumunu gösterir resmi belge ile varsa 2006 yılından sonra mezun olan veya ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibarıyla mezun olabilecek durumda olan zihinsel özürlü adayların, Rehberlik Araştırma Merkezi raporları, mezun oldukları zihinsel özürlülere ait okul diplomaları veya öğrenim durumlarını gösterir resmi belgeyle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüklerine şahsen başvuracak.

derszamani.net

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.