Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Ağustos 2021

Okul İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda okul ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Okul, ilk çocukluk döneminden yetişkinlik dönemine kadar insanların hayatında var olan ve insanların kendilerini gerçekleştirmeleri için bir etki alanı oluşturan yerdir. Okullar, eğitim ve öğretim yuvasıdır. Öğrencilerin bilgi edindikleri, öğrendikleri, eğitimlerini tamamladıkları yerdir.

Okullar, toplumun sosyal fabrikaları gibidir. Öğrencilerin hayata karşı tecrübe kazanmasını ve toplum için yararlı olmalarını sağlayan yerlerdir. Eğitim ve öğretim ihtiyacı insani bir ihtiyaçtır. Bu nedenle güvence altında tutulmalıdır.

Dünyanın her yerinde okullar her imkan ve şartta eğitim ve öğretim yapmaya devam eder. Öyle ki tam gün eğitimler yıl boyu sürmektedir. Eğitim 25 yıllık bir yatırım olarak kazanımını uzun vadede gösteren bir emek ve çaba verme işidir.

Okulların toplumların gelişmesinde, atılımlar yapmasında, üretmesinde ve var olmasında yeri ve önemi uzun vadeli yatırımlarla gerçekleşmektedir. Bilim, teknik, sanat, edebiyat ve daha birçok alanda okullar imkan ve fırsat eşitliği sağlayarak her alanda insanların ihtiyacına cevap vermek, özgün fikirler üretmek için çalışır.

Okullar toplumun güven yuvalarıdır. Çünkü ilk çocukluk döneminden yetişkinlik dönemine kadar hayatını okulda geçiren bireyler kurum olarak okula güvenmek ve bu güven ilişkisini sürdürmek zorundadır. Hayatın gerçekliği her zaman doğrularla bir araya gelmez.

Okulda kazanılan tecrübenin, gerçek hayatta da devam etmesini sağlayan yine okulun işlevsel yapısıdır. Bu nedenle okul başka bir dünya değil, hayatın merkezinde yer alan bir kurumdur.

Okul İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sema dedi ki:

    Güzel yani Mükemmel, benim işime fazlasıyla yaradı, hazırlayanların ellerine sağlık

  2. Ebru dedi ki:

    Bizler için kaleme aldığınız bu okul ile ilgili kompozisyon örneği aynı zamanda okulun insan hayatındaki önemi ve okulun işlevlerini akıcı ve etkileyici bir şekilde çok güzel anlatmış.

Yorum Yaz