Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Haziran 2018

Mutluluk ve Huzurun Kaynağı Maddi Birikimdir Münazara

Aşağıda mutluluk ve huzurun kaynağı maddi birikimdir münazara kısaca olarak ele alacağız.

*Mutluluk insanları tatmin eden duygular anlamına gelmektedir. İnsanı tatmin eden duygular bazen maddi olarak algılanabilen şeyler de olabilir. Bu bakımdan insanların ihtiyaçlarını karşılayan, insanların rahat yaşamasına neden olan ve insanların özgürce kararlar almasını sağlayan maddi birikim insanlara huzur ve mutluluk getirmektedir.

*Madde birikim olmadan insanlarım müreffeh bir hayat yaşaması mümkün değildir. Çünkü bu durumda insanları gelecek kaygısı sarmaktadır. İnsanların sürekli geleceği düşünerek yaşaması geleceğe yatırım yapmaları anlamına gelmektedir. Bu da ancak maddi bir birikimin oluşturulmasıyla mümkün olmaktadır. Maddi birikimi olan insanlar gelecek kaygısı yaşamayan insanlar olarak mutlu insanlardır.

*Maddi birikim insanı maddi olarak tatmin eder. Ruhunu da tatmin eder. Çünkü mutluluk ruhla hissedilen bir duygudur. Maddi birikim elde eden insanların hayata dair bir dertleri olmadığından hayatın anlamını yaşayarak öğrenirler. Bu nedenle ayrıca maddiyata da önem verirler.

*Maddi birikimin sağlanması eğitim ihtiyaçlarının ve sağlık ihtiyaçlarının karşılanması için gereklidir. Bu da insanın yaşama amaçlarını oluşturur. Maddi birikimi olanlar bu ikisini de kolaylıkla elde eder. Bu da huzur ve mutluluğun gerçekleşmesini sağlar. Huzur ve mutluluk için insanın özgürce yapmak istediğini yapması kendisini ayrıca mutlu eder. Maddi birikim geçici de olsa insan da mutluluk ve huzur oluşturur.

Mutluluk ve Huzurun Kaynağı Maddi Birikimdir Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. emine dedi ki:

    Bu nasıl bir kötü düşünce. Hayata bu kadar paracı bakmamak gerek. Hayatta en güzel şey mutluluk ve huzurun daim olması. Bu da insanların manevi birikimleri ile olur. Sevgi için huzur için emek vermek gerek.

Yorum Yaz