Web sitemize hoşgeldiniz, 03 Aralık 2020

Teknolojinin Çevreye Verdiği Zararlar ile İlgili Yazı

Aşağıda teknolojinin çevreye verdiği zararlar ile ilgili yazı kısaca olarak ele alacağız.

Teknoloji insanlık tarihi kadar eskidir. Teknoloji, insanların ihtiyaçlarının karşılanması için geliştirilmektedir. Bilimin gelişmesiyle teknoloji, teknolojinin gelişmesiyle bilim ilerlemektedir. Bu bakımdan teknoloji vazgeçilmezdir. Teknoloji üretilirken ve üretildikten sonra bazı zararlara neden olmaktadır.

Teknolojinin insanlık ve doğa için onca yararlarına rağmen amaçsız ve gereksiz kullanımı teknolojinin çevreye zarar vermesine neden olmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle en hassas sistemlerin kurulması ve ykıcı etkilere sahip olmaları söz konusu olmuştur. Bu nedenle teknolojinin çapı küçük olan cihazlar olsa yıkıcı ve büyük etkileri bulunmaktadır.

Teknoloji insan sağlığına zarar vermektedir. Bazı teknolojik cihazlar radyasyonun yayılmasında etkili olmaktadır. Bu da insanların kanser, tümör gibi kalıcı hastalıklar yaşamasına neden olmaktadır. Günümüzde ekran teknolojilerinin gelişmesi göz hastalıklarının ve göz kusurlarının yaşanmasına neden olmaktadır.

Sağlık sorunlarının dışında teknoloji doğal çevreye de zarar verebilir. Bu da ancak enerji santrallerinde yaşanan aksamalar nedeniyle çıkan yangınlar ve gerçekleşen patlamalar şeklinde olabilir. Ayrıca uzay teknolojilerinde kullanılan cihazların atıl bir şekilde uzaya bırakılması da çevreye zarar vermektedir.

Otomotiv endüstrisinde ve diğer sanayi alanlarında kullanılan teknolojiler çevrenin kirlenmesine neden olmaktadır. Çevre kirliliklerinin oluşmasında teknoloji önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle çevre sorunları teknolojinin zararlarına bağlı olarak da gerçekleşmektedir.

Teknolojinin Çevreye Verdiği Zararlar ile İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Sedef dedi ki:

  Benim istediğim tam olarak bu değil ama yinede yazan kişinin ellerine sağlik

 2. büşra dedi ki:

  Ellerinize sağlık

 3. Anonim dedi ki:

  kim yazdıysa elerine saglık.çok güzel olmuş.

 4. Melisa dedi ki:

  Çok güzeldi

 5. muhammet dedi ki:

  kim yaptıysa eline sağlık

 6. Ödevci dedi ki:

  Çok teşekkür ederim. Ödevim için harika.

 7. rümeysa dedi ki:

  Her zaman bu siteye bakıyorum teknolojinin çevremize verdiği zararlar özet tam istediğim gibi olmuş yapanların eline sağlık.

 8. Ali dedi ki:

  Ben çok beğendim teknolojinin çevremize verdiği zararlar ödevimi kısa olarak hemen yazdım, öğretmen bunu beğenecek herkese teşekkür ediyorum. :)

 9. Isimsiz dedi ki:

  Çok teşekkür ederim çok ihtiyacım yaradı

  1. Sedef dedi ki:

   Benim istediğim tam olarak bu değil ama yinede yazan kişinin ellerine sağlik

 10. Mert dedi ki:

  Çok güzeldi işime yaradı

 11. murat dedi ki:

  çok teşekkürler işime çok yaradı gerçekten sağolun

 12. ebryu dedi ki:

  birçok zarar veriyor say say bitmez

Yorum Yaz