Mutluluk ve Huzurun Kaynağı Maddi Birikimin Dışındadır Münazara
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ağustos 2018

Mutluluk ve Huzurun Kaynağı Maddi Birikimin Dışındadır Münazara

Aşağıda mutluluk ve huzurun kaynağı maddi birikimin dışındadır münazara kısaca olarak ele alacağız.

*Maddi birikimler insana sadece dünyayı kazandırır. Oysa mutluluğun esas kaynağı dünya değil insanın özgür iradesine sahip çıkması ve bu doğrultuda sömürülmeden yaşamasıdır. Maddi birikim gelip geçicidir. Ne zaman tükenip biteceği belli olmaz. Belası musibeti eksik olmaz. Bu nedenle önemli olan mutluluk için manevi hayattır.

*İnsanlar huzur ve mutluluğu maddi birikim elde etmekte sanırlar. Fakat maddi birikim harcanıp tükenmektedir. İnsana tükenmeyen değerler lazımdır. Bu da ancak manevi bir birikimle sağlanır. Tatmin olma yolunu tükenen şeyler üzerine bina eden insan en sonunda tükenip gider. Hiçbir şey onu mutlu etmez.

*Maddi birikimin dışında değerli olan şeyler de bulunmaktadır. İyilik, dürüstlük, yardımseverlik gibi değerler insanı gerçekten huzurlu ve mutlu hissettiren değerlerdir. İnsanlara yardım etmek, sorunların çözümünde pay sahibi olmak her şeyden değerlidir. Mutluluk ancak paylaştıkça çoğalan bir histir.

*Mutluluk ve huzur paylaştıkça çoğaldığından maddenin paylaştıkça azalması gerçeğine göre anlaşılamaz. Bu nedenle huzur ve mutluluğun gerçek kaynağı var olan değerlerimizdir. Tükenen maddeye karşı, tükenmeyen ve gittikçe artarak çoğalan değerler insanı insan yapan değerlerdir.

*İnsana gerçek mutluluk ve huzuru hissettiren başlarının dertlerine derman olmaktır. Bu maddi birikimin çok dışında manevi bir hazdır.

Mutluluk ve Huzurun Kaynağı Maddi Birikimin Dışındadır Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mehmet nurı ozeklı dedi ki:

    ınsan mutlu ve huzurlu olmasa eskımıs bına gıbı coker. mutluluk her zaman olmalıdırmadı bırıkımler elbet bırgun bıter bıtıgı zaman ınsanı yanlız kalmıslar gıbı bırakır

Yorum Yaz