Web sitemize hoşgeldiniz, 11 Nisan 2021

Mustafa Kemal’e Yönelik Duygularınızı Dile Getiren Bir Mektup Örneği

Bu yazımızda Mustafa Kemal’e yönelik duygularınızı dile getiren bir mektup örneği kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Mustafa Kemal Paşa,

Aldığın askeri talim ve terbiyenin ne kadar yüce olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz. Askerimize olan itimadımız sarsılmadan devam ederken içimizdeki hainleri yeni tanımaya başlıyoruz. Bir millet olarak askeriyede hain ve ihanet kabul etmez yapımızı yeniden dile getiriyoruz.

Mustafa Kemal Paşa,

Arkanda bıraktığın cumhuriyet ve onun sahip olduğu değerler, bugün siyasi, sosyal dünyamızı şekillendirirken dünya üzerinde yaşayan birçok milletin adı konulmamış tedavi olarak da görülmektedir. Fakat birçok coğrafyada senin de reddettiğin mandacılığın ve sömürgeciliğin oyuncağı haline gelmiştir. Bu durum milletimizi de diğer milletler gibi rahatsız etmekte ve boğmaktadır.

Zor günler yaşıyoruz. Millet olarak direndiğimiz ve yeniden dirilişe inandığımız, senin ve arkadaşlarının kararlılıkla sürdüğü Milli Mücadele’yi yeniden ve gerçek manasıyla veriyoruz. Bu mücadelede genç, yaşlı, kadın, erkek, çoluk çocuk hepimiz ön safta yer alıyoruz.

Mustafa Kemal Paşa,

İlk fırsatta delerek Hatay’ı ve Boğazların statüsünü değiştirdiğin Lozan kabına artık sığmadığımızı bilmeni isteriz. Vatan toprakları üzerinde herhangi bir hin oğlu hinin barınmasına ve hin planlarını uygulamasına özellikle gençler olarak asla rıza göstermeyeceğiz. Biz, biziz. Şahsiyetimiz var, fikrimiz var ve dünyaya karşı söylenecek çok sözümüz var.

Mustafa Kemal’e Yönelik Duygularınızı Dile Getiren Bir Mektup Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. arife dedi ki:

    Mustafa Kemal’e yönelik duygularınızı dile getiren bir mektup örneği yazın dedi öğretmenimiz 10 Kasım günü yarışmaya katılmak için. Ödül bir çeyrek altın umarım ben kazanırım.

Yorum Yaz