Mouthwash İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Mouthwash İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Mouthwash Nedir?

Mouthwash, ağız hijyeni için kullanılan bir sıvıdır. Diş fırçalamadan sonra ağız çalkalamak için kullanılır ve kötü nefesi giderir. Ayrıca diş çürüklerini önlemek için de kullanılabilir.

Örnek Cümleler:

 1. I always use mouthwash after brushing my teeth. (Dişlerimi fırçaladıktan sonra her zaman gargara yapıyorum.)
 2. My dentist recommended that I use mouthwash twice a day. (Dentistim günde iki kez gargara yapmamı önerdi.)
 3. Mouthwash can help prevent gum disease. (Gargara diş eti hastalığını önlemeye yardımcı olabilir.)
 4. After eating garlic, I always use mouthwash to get rid of the smell. (Sarımsak yedikten sonra kokudan kurtulmak için her zaman gargara yaparım.)
 5. Mouthwash can be a good addition to your oral hygiene routine. (Gargara, ağız hijyen rutininize iyi bir ek olabilir.)
 6. My dentist recommended a specific brand of mouthwash for me. (Dentistim benim için belirli bir marka gargara önerdi.)
 7. Mouthwash is also known as oral rinse or mouth rinse. (Gargara ayrıca ağız durulama veya ağız çalkalama olarak da bilinir.)
 8. Using mouthwash can help reduce plaque buildup. (Gargara kullanmak plak birikimini azaltmaya yardımcı olabilir.)
 9. Mouthwash can help freshen your breath. (Gargara ağzınızın nefesini tazelemeye yardımcı olabilir.)
 10. My dentist told me to use mouthwash after getting my wisdom teeth removed. (Dentistim, dişlerimi aldıktan sonra gargara kullanmamı söyledi.)
 11. There are different types of mouthwash for different needs. (Farklı ihtiyaçlar için farklı türde gargara bulunmaktadır.)
 12. Using mouthwash is a good way to complete your oral hygiene routine. (Gargara kullanmak, ağız hijyen rutininizi tamamlamanın iyi bir yoludur.)
 13. Mouthwash can help kill bacteria in your mouth. (Gargara ağzınızdaki bakterileri öldürmeye yardımcı olabilir.)
 14. My dentist recommends using mouthwash in addition to flossing and brushing. (Dentistim, diş ipi ve diş fırçalamaya ek olarak gargara kullanmayı öneriyor.)
 15. Mouthwash can help prevent cavities. (Gargara çürükleri önlemeye yardımcı olabilir.)
 16. Some types of mouthwash contain alcohol, while others are alcohol-free. (Bazı gargara türleri alkol içerirken diğerleri alkol içermeyenlerdir.)
 17. Using mouthwash can help improve your overall oral health. (Gargara kullanmak genel ağız sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir.)
 18. I prefer to use mouthwash in the morning to start my day off feeling fresh. (Güne taze hissed
 1. Mouthwash can be a great solution for people who have difficulty flossing or brushing. (Gargara, diş ipi çekmekte veya diş fırçalamakta zorlananlar için harika bir çözüm olabilir.)
 2. It’s important to use mouthwash as directed and not swallow it. (Gargara kullanım talimatlarına uygun olarak kullanmak ve yutmamak önemlidir.)

(Türkçe çevirileri cümlelerin sonunda yer almaktadır.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.