Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Ağustos 2021

Misakı Milli Kararları Nerede Ne Zaman Kabul Edildi?

Aşağıda misakı milli kararları nerede ne zaman kabul edildi kısaca olarak ele alacağız.

Misakı Milli, milli yemin anlamına gelmektedir. Misakı Milli, Mondros Ateşkes antlaşmasından sonra savaşın durması ve askeri birliklerin bulunduğu ve hukuki olarak devletlere ait olan yerlerin o anda devletlerin yönetiminde kalması anlamına gelmektedir. Misakı milli kararları mecliste alınan siyasi kararlardır.

Misakı Milli kararları 28 Ocak 1920 yılında alınmıştır. 17 Şubatta da halka ilan edilmiştir. Misakı Milli, milli bir ahit olarak vatan topraklarının korunması, savunulması, elde edilmesi ve düşmana teslim edilmemesi anlamına gelerek asgari vatan topraklarını ifade etmektedir. Misakı milli kararları, askeri ve halk tabanlı birliklerin vatan topraklarını koruma eğiliminde olmasını da sağlamıştır. Böylece zaferlerin kazanılması daha kolay hale gelmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ecem dedi ki:

    harbiden süper arkadaşlar, Misakı Milli Kararları Nerede Ne Zaman Kabul Edildi? hemen deftere geçirdim, Zonguldak okulları arasında sınavlarda hep birinci gelmemi bu hızıma borçluyum. tembellere kapak olsun.

  2. Şule dedi ki:

    güzel yazıya güzel derim, çünkü Misakı Milli Kararları Nerede Ne Zaman Kabul Edildi? mükemmel ötesi olmuş, Ben Zonguldak il birinciyisim, okulda da en güzel kızım, kıskananlar çatlasın!

  3. Emel dedi ki:

    öğretmenimiz çok beğendi, Misakı Milli Kararları Nerede Ne Zaman Kabul Edildi? süper yazılmış, artı olarak belirteyim kıskanmayın ama sınıfın en çalışkan kızıyım ben.

Yorum Yaz