Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Merak Etmenin Önemi ile İlgili Hikaye - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

Merak Etmenin Önemi ile İlgili Hikaye

Aşağıda merak etmenin önemi ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Meraklı minikler, okulda öğretmenlerini bir türlü rahat bırakmıyordu. Öğretmenler de sabırla öğrencileriyle ilgileniyor ve sorularını cevaplıyordu. Meraklı minikleri görünce çok heyecanlanıyordum. Okul müdürü olarak elimden gelen her şeyi yaparak imkanları iyileştirmeye çalışıyordum.

Bu nedenle okulumuza bir bilim laboratuvarı kurmaya karar verdik. Belediye ve valilikle irtibata geçerek gerekli çalışmaları yaptık. Bakanlık destekli olarak yürüttüğümüz projede sadece meraklı minikler meraklarını gidersin, mutlu olsun ve gelecekte istedikleri yerlere gelerek hayallerini yaşasınlar diye projemizi tamamladık.

Şimdi iş öğretmenlere düşüyordu. Merakı aşılayan, yönlendiren ve merakın oluşmasını sağlayan ödevler, eğlenceler, projeler, çalışmalar ve araştırmalar yapılması için öğretmenlerin görevlerini merakla ve hırsla yerine getirmesi gerekiyordu.

Ülkenin en kapsamlı meraklı minik laboratuvarını kurmayı başararak örnek olmayı da sağlamıştık. Bu da çevre okullardan meraklı miniklerin okula gelerek çalışması yapması gerçekleşmişti. Böylece bölgemizde bilim odaklı bir hayatın yaşanmasını sağlamıştık.

Veliler ile yaptığımız toplantılarda çocukların mutfağa olan ilgisinin arttığını duyuyorduk. Bir öğretmenimiz de mutfağın en büyük ve derin laboratuvar olduğunu söylemişti. Çocuklar bunu hemen kavramış ve mutfaktaki bilim dünyasını keşfetmişlerdi.

İşte yaptığımız eğitim çalışmalarının bu şekilde yayılması ve farklı boyutlara gelmesi geleceğimiz için en önemli yatırımlardan biri oluyordu. Merak eden bireyler hayatımızı değiştirecektir, biz öğretmenler olarak buna inanıyoruz.

Merak Etmenin Önemi ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Ceylin dedi ki:

    Selamlar sayfa inanılmaz hayran edici, öğretmen beğendi Merak Etmenin Önemi ile İlgili Hikaye Ödevimi yazdım bitirdim, on numara beş yıldız oldu. bu yazıyı hazırlayanlara teşekkürler, yakışıklı erkeklere selamlar :)

  2. Fadime dedi ki:

    teşekkürler çok işime yaradı elinize sağlık ödevimi tamamladım.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781