Web sitemize hoşgeldiniz, 04 Aralık 2020

Merak Etmek ile İlgili Hikaye

Aşağıda merak etmek ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Betül bütün gün atlasları karıştırarak dünya ülkeleri hakkında bilgi toplamaya bayılırdı. Bu nedenle ilçe kütüphanelerini, şehir kütüphanelerini sürekli dolaşırdı. Bütün atlaslardan haberi vardı. Yeni çıkan atlasları da hemen alıp kütüphanesine katardı.

Bir gün kütüphanede yine atlaslar üzerinde çalışırken artık para biriktirip dünyayı dolaşmanın zamanının geldiğini anladı. Çünkü her geçen gün zaman azalıyordu. Artık bunu yapması gerekiyordu. Bütün merakını gidermek için haritada bakıp durduğu yerlere gitme vakti gelmişti.

Dünyada en çok merak ettiği yerlerden biri olan Hindistan’a gitmek istiyordu. Binlerce dinin ve milyonlarca insanın bir arada yaşadığı ve gettolar oluşturduğu Hindistan topraklarını merak ediyordu. Bunun için bir iş buldu ve okul sonrası bir dönem çalışmaya başladı.

Bütçe oluşturunca ilk uçakla Hindistan’a gitti. Artık hayallerine çok yakındı. Hemen bir otele yerleşti ve fotoğraf makinesini alarak kendini dışarı attı. Müslüman ve Hindu mahallelerini gezmeye başladı. Yoksullukla mücadele edenlerin resimlerini çekiyordu.

Boynuna halka geçiren kadınlar, küpe takan kızlar, sokakta banyo yapan çocuklar görüyordu. Tam da televizyonda izlediği gibi bir dünyanın içindeydi. Merakları onu çok kısa bir süre içinde hayallerine kavuşturmuştu. Mutlu bir şekilde sokakları dolaşıyor ve bol bol fotoğraf çekiyordu. Merak insana her şeyi yaptırıyordu.

Merak Etmek ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Tülin dedi ki:

  Selam bu ödev inan ki güzel, deftere geçirdim, Merak Etmek ile İlgili Hikaye tam istediğim gibi olmuş, her yazıyı beğenmem, çok zor beğenen birisiyim, ona göre anlayın değerinizi.

 2. Meltem dedi ki:

  sadece ve kısa yazılmış, Merak Etmek ile İlgili Hikaye süper beğendim, ödevim hemencecik bitti, tabi çalışkan olmam ayrı bir konu.

 3. ceren dedi ki:

  Merhabalar okul siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, 2 artı aldım, benim adım ceren, ben Merak Etmek ile İlgili Hikaye ödevini çok beğendim öğretmen 100 verdi, beğenen yoruma gelsin. :)

 4. sebile ölmez dedi ki:

  Selamlar bu eğitim sitesi cidden çok hoşuma gitti, sağ olun Merak Etmek ile İlgili Hikaye vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

 5. nursima dedi ki:

  Merhaba sayfanız cidden çok hoşuma gitti, 2 artı aldım, Merak Etmek ile İlgili Hikaye çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

Yorum Yaz