Lapse İnto A Vegetative State İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Lapse İnto A Vegetative State İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Lapse into a vegetative state

Lapse into a vegetative state Türkçe anlamı: Bitkisel hayata geçmek, bitkisel hayatta kalmak.

Örnek cümleler:

 1. She suffered a brain injury and lapsed into a vegetative state. (Beyin hasarı geçirdi ve bitkisel hayata geçti.)
 2. After the car accident, he lapsed into a vegetative state for weeks. (Araba kazasından sonra haftalarca bitkisel hayatta kaldı.)
 3. The patient has been in a vegetative state for over a year now. (Hasta şimdiye kadar bir yıldan fazla bir süredir bitkisel hayatta.)
 4. She was in a coma for months before lapsing into a vegetative state. (Bitkisel hayata geçmeden önce aylarca komada kaldı.)
 5. He suffered a stroke and lapsed into a vegetative state soon after. (Felç geçirdi ve hemen ardından bitkisel hayata geçti.)
 6. The doctors said there was no hope for her to recover from her vegetative state. (Doktorlar onun bitkisel hayattan kurtulması için hiç umut olmadığını söyledi.)
 7. It’s heartbreaking to see a loved one in a vegetative state. (Sevilen birinin bitkisel hayatta olduğunu görmek yürek burkucu bir durumdur.)
 8. She never woke up from the coma and lapsed into a vegetative state. (Komadan hiç uyanmadı ve bitkisel hayata geçti.)
 9. The family had to make the difficult decision to take their loved one off life support after she lapsed into a vegetative state. (Sevilen birinin bitkisel hayata geçmesinden sonra, ailenin zor bir karar vermesi gerekti ve yaşam desteğini kapatmaya karar verdiler.)
 10. He suffered a severe head injury in the accident and lapsed into a vegetative state. (Kazada ciddi bir baş yaralanması geçirdi ve bitkisel hayata geçti.)
 11. The doctors tried everything they could to bring her out of the vegetative state, but nothing worked. (Doktorlar, onu bitkisel hayattan çıkarmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar, ancak hiçbir şey işe yaramadı.)
 12. She remained in a vegetative state until her death. (Ölümüne kadar bitkisel hayatta kaldı.)
 13. It’s important to have conversations with loved ones about end-of-life wishes in case they lapse into a vegetative state. (Sevdiklerimiz bitkisel hayata geçerse, hayatın sonuna ilişkin dilekleri hakkında konuşmalar yapmak önemlidir.)

  1. The accident left him paralyzed and in a vegetative state. (Kaza onu felçli ve bitkisel hayatta bıraktı.)
  2. She never regained consciousness after lapsing into a vegetative state. (Bitkisel hayata geçtikten sonra hiç bilincini geri kazanamadı.)
  3. The family held onto hope that their loved one would recover from the vegetative state, but eventually had to accept the reality. (Aile, sevdiklerinin bitkisel hayattan kurtulacağı umudunu taşıdı, ancak sonunda gerçeği kabul etmek zorunda kaldılar.)
  4. The patient’s brain damage was so severe that he immediately lapsed into a vegetative state. (Hastanın beyin hasarı o kadar ciddiydi ki hemen bitkisel hayata geçti.)
  5. It’s important to provide comfort and care for those in a vegetative state, even if they cannot communicate or respond. (Hatta iletişim kuramasa veya yanıt veremese bile, bitkisel hayatta olanlara rahatlık ve bakım sağlamak önemlidir.)
  6. The family was grateful for the support and resources available to them while their loved one was in a vegetative state. (Sevdikleri bitkisel hayatta iken kendilerine sağlanan destek ve kaynaklardan dolayı aile minnettar kaldı.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.