Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Kasım 2020

Küresel İklim Değişikliğinin Nedenleri

07-12-2009-01-19-01-91495000Küresel iklim değişikliğinin temelinde hızlı nüfus artışı ve hızlı nüfus artışına bağlı olarak enerji tüketimi, toprak kullanımı, dış ticaret ve ulaşım ile birlikte sanayinin gelişmesi gibi faktörler yapmaktadır.

İklim değişikliğinin asıl sebebi ise küresel ısınmanın gerçekleşiyor olmasıdır. Küresel ısınma; atmosferde bulunan “sera gazlarının ” artması sonucunda meydana gelmektedir. İnsanların faaliyetleri ile de sera gazı emisyonları daha da artmaktadır.

Atmosferde en önemli sera gazı “CO 2” gazıdır. Bu gaz, arabaların egzoslarından, ısınmak için yakılan yakıtlardan, fabrika bacalarından atmosfere karışmaktadır.

İklim değişikliğinin sonuçları gün geçtikçe insanların ve diğer canlıların hayatında bir hayati tehdit olmaya başlamıştır. Çünkü iklim değişikliği sonucunda insanların sağlığında ciddi sorunlar dolaylı olarak ya da doğrudan ortaya çıkmaya başlamaktadır.

Gelecekte ise daha da artması beklenen iklim değişikliklerinin sonucunda hava olaylarının da şiddeti artacaktır ve böylece can kayıpları, mal kayıpları, enfeksiyon hastalıkları ve vektörler aracılığı ile bulaşan hastalıklar daha da artacaktır. Artan hastalıklar ve şiddetli hava olayları doğrultusunda insanlar göçlere yönelmektedir ve bu nedenle de toplumsal problemler de kendisini göstermeye başlamıştır.

Küresel İklim Değişikliğinin Nedenleri ve Günümüzde Yarattığı Etkiler Hakkındaki Yorumlarınızı Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz