Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2020

Aysel Kitabının Özeti

Kitap_1282415Aysel, yaşayacağı günler sınırlı olan bir kızdır. Ancak önemli olan kısa yaşayacağı bir hayat değildi; o zaten ölmek istiyorken son defa hayata karşı tüm öfkesini ifade etmek istiyordu.

Hasta olduğu için hastaneden kaça Aysel, bir gün hastaneden kaçıp kendisini sokaklara atar. Tüm insanlara, hayata nefreti kusar bu sırada bir kitapçı görür ve kimseye bir şey demeden “Kendini Arayan Adam” kitabını çalar ve gider.

Çaldığı kitabı karıştıran Aysel, insanların yazara mektup yazdığını okur ve kendisi de insanlara ve hayata karşı tüm nefretini, öfkesini haykırmak için son kez bir mektup yazmaya ve bu mektupta kızları da uyarmaya karar verir.

Aslında Aysel bilmese de bu mektup Aysel’in hayatında büyük değişiklikler meydana getirecekti. Mektubu yazarken kendisiyle yüzleşen ve hesaplaşan Aysel, yapmış olduğu hataları daha iyi görmeye başladı. Hep isyan ettiği Allah’ın aslında ona çok güzel fırsatlar ve insanlar verdiğini ancak kendisinin hep kötü seçenekleri tercih ettiğini fark etmiştir.

Aysel tekrar hastaneye yattığında ise Allah ona son bir şans daha vermiştir. Aysel ise yattığı hastanede bulunun genç asistan ve nişanlısı ile hayatını göz önünden geçirmiştir ve hatalarını saptamaya çalışmıştır.

Her şey için artık çok geç olduğunu düşünen Aysel; aslında hiç bir şey için geç olmadığını nihayet anlamıştır ve önce namaza başlamıştır ardından ise Kuran’ı Kerim’i öğrenerek tefsirler okumaya başlamıştır.

Tüm bu değişimlere rağmen Aysel hala ölmek için can atıyordu ancak bu sefer nedeni lanet ettiği hayat değil vediği fırsatları göremediği için sürekli isyan ettiği Rabbi’ni tanıyıp ona kavuşmak içindi…

Aysel Kitap Özeti Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz