Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Haziran 2018

Köy Hayatı Mı Güzel Yoksa Şehir Hayatı Mı Münazara

Bu yazımızda köy hayatı mı güzel yoksa şehir hayatı mı münazara kısaca olarak bilgi aktaracağız.

*Köy hayatı doğanın içinde, bütün doğal zenginliklerin ve güzelliklerin özden hissedildiği bir ortamda gerçekleşmektedir. Herkes kendi besini kendi üretmek için başak toplar, buğday elde eder, buğdayı öğütür, un yapar. Undan yemek yapar, hamur yapar. Doğal olarak beslenir ve sağlıklı kalır. Şehirde insanlar hızlı yaşamak zorunda ve hızlı tüketmek zorundadır. Hız da doğallığı öldürür.

. Şehir hayatının imkanları, eğitim, sağlık, ulaşım, iletişim, güvenlik hizmetleri gelişmiştir. Bu nedenle şehirde yaşamak daha kolaydır. İnsanlar rahat bir şekilde istedikleri herhangi bir şeye ulaşım sağlamakta ve dünyadan daha çabuk haberdar olmaktadır.

*Haberleşme ve ulaşım artık köylerde de gelişmiştir. Sağlık hizmetleri devasa hastanelerde tam donanımlı bir şekilde yapılmaktadır. Öte yandan doğal beslenen ve doğallığı özümsemiş insanlar da köyde kolay bir şekilde sağlık sorunu yaşamamaktadır. Bu nedenle köy her zaman avantajlıdır.

. Şehirdeki iş fırsatlarını göz ardı etmemek lazım. Köylerde tekdüze iş imkanları ve fırsatları varken, şehirlerde çalışıp para kazanmak daha kolay ve böylelikle daha az yorularak kendine vakit ayırmak daha mümkündür.

*Köy hayatında üretime verilen emeğin tadı kendi hasadını kendin toplayınca ortaya çıkmaktadır. İnsanın bir şeyi üretmesi, emek etmesi, başarması ve karşılığını alması dünyanın en güzel şeyidir. Zira köy hayatında şehir hayatındaki gibi stres de yoktur ki insan kendini dinlemeye fırsat kollasın.

Örnek Bir Münazara Okuldan…

Köy Hayatı Mı Güzel Yoksa Şehir Hayatı Mı Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. alya dedi ki:

  köylü milletin efendisidir

 2. AHSEN dedi ki:

  Bence ikiside.

 3. AHSEN dedi ki:

  biz münazara yapıyoruz bizim gurup şehir ama bi bakımdan şehir bi bakımdan köy

 4. nisa dedi ki:

  köy harika

 5. Çetin dedi ki:

  Kesinlikle köy hayatı daha güzel, şehirdeki çocuklar varsa yoksa bilgisayar cep telefonu başka bir şey bilmezler. Biz inek bile sağıyoruz, tarım yapıyoruz toprakla iç içeyiz.

  1. tankut dedi ki:

   e peki sen ineklerin hayvanların kokularından dolayı nasıl yaşıyorsun

 6. mehmet dedi ki:

  köy hayatı tabiki daha güzel çünkü doğal ve yapmacık değil.

 7. Pelin dedi ki:

  Köy hayatı şehir hayatı münazara konusu için bu yazıdaki bilgiler ile çalışma yaptık bakalım bu münazarayı bu bilgiler sayesinde kazanabilecek miyiz :)

  1. Hanife dedi ki:

   Peki kazandınız mı

Yorum Yaz