Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Korkunun Kaynağı Cehalettir Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2022

Korkunun Kaynağı Cehalettir Kompozisyon

Korkunun Kaynağı Cehalettir Ne Demektir, Korkunun Kaynağı Cehalettir Kompozisyon

İnsan bazen bazı durumlar karşısında korkuya kapılabilir. Korku duyulan şeyler ise genellikle bilinmeyen ve hakkında fikir sahibi olunmayan şeylerdir. Bir insan bir konu hakkında bilgi sahibi olursa o şeyden korkmaz.

Cahil insanlar kendilerini geliştirmeyip, okumaktan ve bilgi edinmekten uzak duran insanlardır. Bu kişiler bilgi sahibi olamadıkları için pek çok şeyi yapmaktan çekinir ve korkarlar. Çünkü bu kişiler o işin ne olduğunu bilmediklerinden onun sonunu da kestiremezler. Bilgi sahibi olmayan kişi neyin nereye gideceğini bilemez ve bu durumda olaylar karşısında korkuya kapılır. Bir şeyin üzerine giderek o konuda başarılı olabilmek için o konu hakkında bilgi sahibi olunmalıdır.

Bilgili kişi kendine güvenir ve neyi nasıl yapacağını bilir. Bu kişiler iyi sonuçlara da kötü sonuçlara da hazırlıklı olurlar. Bu nedenle insan bilgisini sürekli arttırarak korkularını yenmeli ve olayların üzerine gidebilmelidir.

Korkunun Kaynağı Cehalettir Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. merve dedi ki:

    Öncelikli olarak insanlar bilmedikleri ,duymadikları konu her ne olursa olsun hakkında yorum yapmamalı, konusanlari bilgili olanlari dilemelidir . Cahil olup bilmeden konuşmak yerine susarak bilenleri dinlemek en iyisidir.herkesin bildiği bir atasozumuzde “birşeyi bilmemek ayıp değil ogrenmemek ayıptır.” Sözü de çok doğru kullanılmış bir sozdur.bu sebeple birttopluluğa karistigimizda konudan uzak konuşarak insanların dikkatini dağıtmak yerine yada bir soru sorulduğunda kenara çekilip korkmamak için sus pus olmamak için cahil bir toplum olmamalıyız bu cehaletlikten kurtulmaya çalışmalıyız . Türkiyemiz atalarımızın uğrunda canını vererek kazandığı ülkemizi uygarlık düzeyine ulastirmaliyiz.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781