Sokak Hayvanları İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda sokak hayvanları ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Şehirleşmen sonucunda doğadan kopmuş bir insan topluluğu meydana çıksa da şehirlerin o betonarmeleri arasında insanlarla birlikte birçok canlı varlık da yaşamaktadır. Özellikle hayvanlar sokaklarda yaşayan canlıların arasında en bakıma muhtaçlarıdır.

Köpekler, kediler, kuşlar etrafımızda sıkça gördüğümüz sokak hayvanlarıdır. Sokak hayvanlarının özellikle soğuk günlerde, kış mevsimlerinde korunması ve beslenmesi daha da zorlaşır. Bu nedenle insanlar ve sivil toplum kuruluşları sokak hayvanları için seferberlik başlatarak onların açlıkla ve soğukla mücadelelerine destek olurlar.

Devlet politikaları haline de gelmiş olan sokak hayvanlarına yardım destekleri çeşitli sokak projeleri tarafından organize edilmektedir. Fakat bir proje oluşmasını beklemeden bizler bireysel olarak sokak hayvanlarına yardım etmek için çevremizdekilerle ilgilenmeye başlayabiliriz.

Kediler ve köpekler için yemekler hazırlayabiliriz. Yemek artıklarını onlarla paylaşabilir, özel yemekler hazırlayabilir, soğuktan korunmaları için küçük ısı yalıtımlı kulübeler kurmak için komşularımızla beraber hareket edebiliriz.

Hayvan sevgisinin üst düzeyde olduğu toplumlardan biri olarak özellikle soğuk kış günlerinde onlar için bir şeyler yapmak insanlık görevimizdir. Aynı çevreyi ve ekolojik dengeyi paylaştığımız sokak hayvanları bizim kurduğumuz sokaklarda aç, çaresiz dolaşamaz, dolaşmamalıdır.

Bu nedenlerle sokak hayvanlarına her daim yardım etmeli, onları kendi hallerine bıraksak da özellikle kış günlerinde üstesinden gelemedikleri durumlarda onlara destek olmalıyız. Hayvan haklarının gündeme gelmesi insan haklarının gündeme gelmesi kadar önemlidir. İnsanların savaşlar sonucunda ölmediği bir dünyada, hayvanlar için sıcak yuvalar kurmalıyız.

Sokak Hayvanları İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

6 yorum

  1. Kısa dedik oğlum evladım kısa çok kötüsünüz. hazırlayanın ellerine sağlık tam istediğim gibi olmuş sokak hayvanları kompozisyon kısa ve öz, ödevim bitti, yayında yapımda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. :)

  2. Sokak. Hayvanlara. Acil. Mudaele. Edilmesi. Hayvanlar. Çok. Mağdur. İnsanlarin.bazi hayvan. Sevmeyenler. Şiddet uyguluyor. Belediyelerimiz hayvanlara sahip cikmiyor. Okuru mamalari. Ne. Yapıyorlar. Kendilerini. Yiyiyptlar sadece kendi imacini arttırmak icin. Susluk bir tane koyup içine. Mama su. Hic. Koymayip. Buamacla. Reklam. Yapıyorlar. Ne olur. Bu mahsun. Hayvanlara. Sahip cikalim. Elbirliği. İle. Birşeyler. Yapalim. Hayvanlar. Kat. Ediliyor işkence. Görülüyor. Su. Yemek. Yatacak. Yer. Bulamıyorlar. Ne. Olur. Bu. Hayvanlara. Sahip. Cikalim. Belediyeler. Ornek. Olucana. Bu. Hayvanlara .zarar. Veriyorlar. Belediyeler. Kendi. Cebindenmi. Aliyorlar. Bu. Kuru. Mamalari ne. Yapiyorlar hayvanların. Haklarini. Yiyiyorlarya. Onlarda. Beter. Olsun

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.