Bilge İnsan Nedir

Bilge insan nasıl olunur, bilge insan nasıl olur, bilge insan nedir kısaca konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Her insan, doğduğunda kendini ait olduğu bit toplumda bulur ve o toplumda büyüyerek o toplumun kültürü ile yetişir. Her insan doğduğunda değerlidir ve önemlidir. Bilge insan olmak ise doğuştan değil insanın hayatı boyunca kendi hal ve hareketleriyle, tutum ve davranışlarıyla elde edebileceği bir vasıftır.

Bilge insan, her şeyden önce toplumda sevilir ve saygı görür. Bilge insan; okumayı, araştırmayı, kendini geliştirmeyi seven ve bilgiyi akıl süzgecinden geçirerek mantığına oturtmayı bilen ve ancak en önemlisi de kimin yanında nasıl davranması gerektiğini bilen kişidir.

Bilgi insan diye tanımlanabilecek olan bir insan, bilgiyi sevmekle birlikte bilgiye ulaşma yollarını araştırır ve bilir ki faydalı bilgiye ulaşmak ve o bilgiyi öğrenmek o kişiyi daha bilgili ve donanımlı bir insan haline getireceğinin farkındadır.

Kısacası bilge insan, bilgiyi kötülük için değil çevresine ve kendisine faydalı olmak için kullanan, bilgiye ulaşmaktan kaçmayan ve çevresinde destek, ilgi ve saygı gören kişilerdir.

Bilge İnsan Nedir Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

2 yorum

  1. çok güzel müthiş ödevim hemen bitti beğendim bilge insan ne demektir kısa özet olmuş süpersiniz. bu arada okulun en çalışkanı benim, tembellere kapak olsun :)

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.