Kindness İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Kindness İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Kindness Nedir?

Kindness, insanların sevgi, merhamet, hoşgörü ve anlayışla davranarak başkalarına yardım etme ve onlara destek olma eylemidir.

Örnek Cümleler:

 1. Kindness is the language that the deaf can hear and the blind can see. (Sevgi körlerin görebildiği, sağır insanların işitebildiği bir dildir.)
 2. It doesn’t cost anything to show a little kindness. (Biraz sevgi göstermek hiçbir şeye mal olmaz.)
 3. She showed kindness to the homeless man by buying him food. (Evsiz adama yiyecek satın alarak ona sevgi gösterdi.)
 4. The old lady was grateful for the kindness of the young man who helped her cross the street. (Yaşlı kadın, ona yolun karşısına geçmesinde yardımcı olan genç adamın sevgisine minnettar kaldı.)
 5. A little kindness goes a long way. (Biraz sevgi çok şeyi değiştirebilir.)
 6. He was touched by the kindness of the stranger who helped him change his flat tire. (Düz lastiğini değiştirmesine yardım eden yabancının sevgisinden etkilendi.)
 7. The world would be a better place if we all showed a little more kindness. (Eğer hepimiz biraz daha sevgi gösterseydik, dünya daha iyi bir yer olurdu.)
 8. She always tries to show kindness to everyone she meets. (Her zaman tanıştığı herkese sevgi göstermeye çalışır.)
 9. He believes that kindness can change the world. (Dünyayı değiştirebilecek şeyin sevgi olduğuna inanır.)
 10. The child’s kindness towards animals is heartwarming. (Çocuğun hayvanlara karşı gösterdiği sevgi yürek ısıtıcı.)
 11. The man was overwhelmed by the kindness of his community after his house burned down. (Evi yanınca topluluğunun sevgisinden etkilendi.)
 12. A little kindness can make a big difference in someone’s day. (Biraz sevgi, birinin gününde büyük bir fark yaratabilir.)
 13. She showed kindness to her coworker by helping him finish his project. (İş arkadaşına projesini bitirmesine yardım ederek sevgi gösterdi.)
 14. The teacher praised the students for their kindness
 1. The world needs more kindness and less hate. (Dünya daha fazla sevgiye ve daha az nefrete ihtiyaç duyuyor.)
 2. He was surprised by the kindness of the stranger who offered to pay for his meal. (Yemeğinin ödemesini yapmayı teklif eden yabancının sevgisinden şaşırdı.)
 3. Showing kindness to others can make you feel good about yourself. (Başkalarına sevgi göstermek kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir.)
 4. The nurse’s kindness towards her patients is what makes her so special. (Hastalarına karşı hemşirenin sevgisi, onu o kadar özel kılan şeydir.)
 5. We should all strive to be kinder to one another. (Birbirimize daha sevgi dolu olmak için çaba göstermeliyiz.)
 6. The world would be a happier place if we all made an effort to show kindness every day. (Her gün sevgi göstermek için çaba sarf edersek, dünya daha mutlu bir yer olurdu.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.