Stitch İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Stitch İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Stitch

Stitch, Türkçe karşılığıyla “dikiş” demektir.

 1. I need to stitch up the hole in my jeans. (Kot pantolonumdaki deliği dikmek zorundayım.)
 2. She has a hobby of stitching quilts. (O, yorgan dikmekle uğraşan bir hobisi var.)
 3. The surgeon had to stitch the wound closed. (Cerrah yarayı dikerek kapattı.)
 4. Can you please stitch the button back on my shirt? (Gömleğimin düğmesini tekrar dikiverir misin lütfen?)
 5. She learned how to stitch from her grandmother. (O, büyükannesinden dikmek nasıl yapılır öğrendi.)
 6. The tailor had to stitch the seams of the jacket. (Terzi, ceketin dikişlerini dikmek zorundaydı.)
 7. The dress was beautifully stitched with intricate details. (Elbise, karmaşık detayları olan güzel bir şekilde dikilmişti.)
 8. He used a needle and thread to stitch the torn fabric. (Yırtılan kumaşı dikmek için bir iğne ve iplik kullandı.)
 9. She decided to stitch her own wedding dress. (Kendi gelinliğini dikmeye karar verdi.)
 10. The patient was given stitches for the deep cut. (Hasta, derin kesik için dikişler aldı.)
 11. She enjoyed stitching her own clothes to save money. (Parasını kurtarmak için kendi kıyafetlerini dikmekten keyif aldı.)
 12. The tailor had to carefully stitch the lace onto the wedding veil. (Terzi, danteli gelin duvağına dikkatlice dikmek zorundaydı.)
 13. The baseball was coming apart, so they stitched it back together. (Beyzbol topu parçalanmıştı, bu yüzden tekrar diktiler.)
 14. She was able to stitch the rip in her favorite shirt. (Favori gömleğindeki yırtığı dikmeyi başardı.)
 15. The tailor had to stitch the lining of the coat separately. (Terzi, montun astarını ayrı ayrı dikmek zorundaydı.)
 16. She loved to stitch little animals for her children’s toys. (Çocukları için oyuncaklara küçük hayvanlar dikmekten hoşlanırdı.)
 17. The seamstress used a special technique to stitch the delicate fabric. (Terzi, hassas kumaşı dikmek için özel bir teknik kullandı.)
 18. The tailor was able to stitch the ripped pocket back onto the pants. (Terzi, yırtılan cebe pantolonun tekrar dikmeyi başardı.)
 19. She used a cross-stitch pattern to make a beautiful wall hanging. (Güzel bir duvar askısı yapmak için çarpı işi deseni kullandı.)
 20. The leather jacket had to be stitched by hand to ensure a perfect fit. (Deri ceket, mükemmel bir uyum sağlamak için el ile dikilmek zorundaydı.)

More Examples

 1. The dressmaker used different colors of thread to stitch a unique pattern. (Terzi, farklı renklerde iplik kullanarak benzersiz bir desen dikti.)
 2. He accidentally cut his finger and had to get stitches at the hospital. (Kazara parmağını kesip hastanede dikiş aldı.)
 3. She always carries a small sewing kit with her to stitch any unexpected tears. (Beklenmedik yırtıkları dikmek için her zaman yanında küçük bir dikiş seti taşır.)
 4. The quilt was made by stitching together small pieces of fabric. (Yorgan, küçük kumaş parçalarını birleştirerek dikildi.)
 5. The tailor used a double stitch for added durability. (Terzi, ek dayanıklılık için çift dikiş kullandı.)
 6. She learned how to stitch leather and made a beautiful handbag. (Deri dikmeyi öğrendi ve güzel bir el çantası yaptı.)
 7. The embroidery on the pillow was meticulously stitched by hand. (Yastıktaki nakış, titizlikle el ile dikildi.)
 8. He had to stitch his favorite shirt after his cat scratched a hole in it. (Kedisi delik açtıktan sonra favori gömleğini dikmek zorunda kaldı.)
 9. She used a machine to stitch a straight line on the hem of her skirt. (Etek ucuna düz bir çizgi dikmek için bir makine kullandı.)
 10. The seamstress had to take apart the dress and re-stitch it to fix the crooked seam. (Terzi, eğri dikişi düzeltmek için elbiseyi söküp tekrar dikmek zorundaydı.)
 11. She decided to stitch a personalized name tag onto her child’s backpack. (Çocuğunun sırt çantasına özelleştirilmiş bir isim etiketi dikmeye karar verdi.)
 12. The soccer ball had to be stitched up before the game. (Futbol topu maçtan önce dikilmek zorundaydı.)
 13. She used a running stitch to hem the edge of the tablecloth. (Masa örtüsünün kenarını dikmek için koşu dikişi kullandı.)
 14. The tailor had to stitch the waistband of the pants tighter. (Terzi, pantolonun belini daha sıkı dikmek zorundaydı.)
 15. She enjoyed stitching her own patchwork quilt with pieces of fabric from her travels. (Yolculuklarından getirdiği kumaş parçalarıyla kendi yama yorganını dikmekten keyif aldı.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.