Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2020

Kar ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda kar ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Kar, bütün anlamların kolaylıkla yüklendiği bir yağış türü olarak tanımlanabilir. Kara kış olur, kıyamet getirir. Beyaz örtü olur, sağlık ve mutluluk getirir. Bu görecelidir. Kar sağlıklı bir doğa olayıdır. Doğa insana doğrudan zarar vermez. İnsan doğaya zarar verdiği için bunun karşılığını görür. Bu nedenle kardan kıyamet diye bahsetmek doğaya bir haksızlıktır.

Kar, insana ferahlık verir. Huzur ve mutluluk verir.Sağlık verir. Kar maddesel olarak mikropların ölmesini sağlar. çevrenin temizlenmesini sağlar. Kar, insana mevsimi yaşatır. Kışın geldiğini kar yağınca daha iyi anlarız. Kar bir simgedir. Berraklığın, temizliğin ve güzelliğin simgesidir.

İnsanlar kar yağışının zorlu koşullara neden olmasından dolayı zor anlar yaşasa da, soğuktan etkilense de aslında bunların da bir iyi yönü bulunmaktadır. Yolda kalana, dışarıda kalana yardım edilir. Toplumda yardımlaşma ve dayanışma içinde olma en çok kar yağdığında insanların birbirine yardım etmesiyle meydana gelir.

Kış insanların birbirine yardım etmesiyle sıcak bir havaya sahip olur. Kar, insanların genelde mutlulukla karşıladığı bir doğa olayıdır. Kar üzerine yazılan şiirler daha çok aşk şiirleridir. Ayrılık kışa yakıştırılsa da buluşmalar kar ile güzelleştirilir. Şiirler romantizm karla sağlanır. Karın yağdığını anlamak, aşkı anlamak gibidir. Özellikle doğa sevgisinin zirve yaptığı anlar karın yağdığı anlardır.

Kar ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınız Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ela dedi ki:

    Bu sene de bir türlü kar yağmadı çok gıcık oluyorum ya ne güzel bizim evin orda ki yokuştan her kış kayardık. Neden mevsimler böyle değişti ben anlamıyorum. Küresel ısınma bu olsa gerek

Yorum Yaz