Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Kan Bağışçısı Olmanın Bireye ve Topluma Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Bu yazımızda kan bağışçı olmanın bireye ve topluma sağladığı yararlar nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Toplumda yardımlaşma ve paylaşma, dayanışma ve barış ortamının oluşmasını sağlar. Toplumda barış ve huzurun sağlanmasının temelinde insanların birbirine yakın olması bulunmaktadır. İnsanların kalplerini birbirine yakınlaştıran her alanda yardımlaşmalarıdır.

Sağlık alanında da yapılan yardımlaşmalar ve dayanışma hali toplumda barış ve huzurun kalıcı olmasını sağlar. Özellikle sağlık alanında bu faaliyetlerin yapılması çok daha önemlidir. Çünkü sağlıkta yaşanan zaaflar insanın en çaresiz kaldığı durumlardır. Kimsenin bir şey yapamayacağı, tıbbın çaresiz kaldığı noktalarda insan acziyetini gösteren bir durumdur.

Sağlık alanında en iyi yardımlaşma ve dayanışma örneklerinden biri de kan bağışı yapmaktır. Kan, hayati bir sıvıdır. Dolaşım sistemi olmasa insanların hayata devam etmesi imkansız olur. Kan dolaşımının durduğu anda ölüm anı gelir. Vücudun bir bölümünde kan akışı olmazsa, o bölüm işlevselliğini yitirir.

Kan bağışçısı olmanın bireye ve topluma yararları vardır. Bireysel olarak insanların sağlıklı yaşamasına destek olur. Organların dinlenmesi, dokuların tazelenmesi, kan değerlerinin normale dönmesi sağlanır. Toplumsal olarak da bağış yapan kişinin yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma değerlerinin yaşatılması söz konusu olmaktadır.

Kan bağışı yapmak, düzenli yapılması gereken bir bağıştır. Eğer düzenli olursa bireysel ve toplumsal olarak daha faydalı olunabilir.

Kan Bağışçısı Olmanın Bireye ve Topluma Sağladığı Yararlar Nelerdir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ceyda BEREN koçer dedi ki:

  Süperr

 2. Nur ÇELİK dedi ki:

  Teşekkürler çok yardımcı oldunuz☺

  1. Anonim dedi ki:

   rica ederim

   1. Anonim dedi ki:

    çok saçma?

 3. vildan dedi ki:

  Kan bağışçı olmanın bireye ve topluma sağladığı yararlar çok büyüktür. Acil kan ihtiyacı olunan durumlarda kan bankasında hazır kan bulunmasına yardımcı olunur. Halk arasında yardımlaşmayı sağlar.

Yorum Yaz