Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Kalıp Yargının Özelliklerini Göz Önünde Bulundurarak Bir Arada Uyum İçinde Yaşamaya Engel Olabilecek Bir Kalıp Yargı Örneği Söyleyiniz. - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Kalıp Yargının Özelliklerini Göz Önünde Bulundurarak Bir Arada Uyum İçinde Yaşamaya Engel Olabilecek Bir Kalıp Yargı Örneği Söyleyiniz.

Aşağıda kalıp yargının özelliklerini göz önünde bulundurarak bir arada uyum içinde yaşamaya engel olabilecek bir kalıp yargı örneği söyleyiniz kısaca olarak ele alacağız.

Kalıp yargılar, toplumsal hayatta insani ve beşeri ilişkiler gereğince ortaya çıkmaktadır. Bir gruba ait olduğu düşünülen ve o gruptaki üyelerden beklenilen tutum, değer ve davranışların bir inanç olarak kendini göstermesi şeklinde kalıp yargılar oluşmaktadır.

Kalıp yargı örneği olarak başkalarının içinde bulunduğu durumu kınamak, acıyıcı gözlerle bakmak alınabilir. Mültecilerin sorun olduğu kalıp yargısı zaman içinde oluşsa da mültecilerin asıl sorunlarının görülmesine en gel olmaktadır. Mülteci sorunundan önce savaş sorununun konuşulması ve savaşların durdurulması gerekmektedir. Savaşlar durursa mülteciler de olmaz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781