Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İşbirliği ile İlgili Yazı Kısaca - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

İşbirliği ile İlgili Yazı Kısaca

Aşağıda işbirliği ile ilgili yazı kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların zorluklarla baş edebilmesi için dayanışma ve yardımcı içinde olması gerekir. Bireysel olarak aile kurmak, toplumsal olarak birlik ve beraberlik içinde olmak huzur ve barış ortamının temin edilmesi ve işbirliğinin sağlanması için oldukça gereklidir.

İşbirliği yapmak anlaşmak, uzlaşmak, birlikte hareket etmek, ortak çıkar doğrultusunda hareket etmek ya da çıkarsız olarak iyilik ve yardımseverlik üzerine ortak karar vermek anlamlarına gelebilir. Bu nedenle sosyal olarak insanların birlik içinde olması dayanışma halinde olması gerekir.

İşbirliği yapmak zorlukları aşmak, güçlükleri yenmek, dertlerle başa çıkabilmek, üzüntüleri unutmak, mutlulukları ve karları arttırmak için gereklidir. Özellikle toplumsal işbirliği yapmak hakların korunması ve özgürlüklerin sağlanması için gereklidir.

Toplumda birlik ve beraberliğin oluşması, barış ve huzur ortamının sağlanması için, ailede mutlulukların artması, sorumlulukların paylaşılması, görevlerin yerine gelmesi için işbirliği yapılması şarttır. Ortak bir iş yapmak, işbirliği yapılması yoluyla daha adil bir şekilde gerçekleşebilir.

İşbirliğinin olmadı toplumlarda, şirketlerde, okullarda, hastanelerde, evlerde, fabrikalarda ve iş yerlerinde kriz ve kaos durumlarının yaşanması muhtemel bir hal alır. Bu da işlerin daha zor ve içinden çıkılamaz bir hal almasına neden olur. Bu nedenle azami ve asgari olarak her şartta işbirliği yapmak, anlaşmak ve sadece iyilik, doğruluk ve adalet için birlikte olmak gerekir.

İşbirliği ile İlgili Yazı Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Derya dedi ki:

    Daha okumadım ama öğretmen inşallah beyenir Amin

  2. Funda dedi ki:

    sadece ve kısa yazılmış, İşbirliği ile İlgili Yazı Kısaca süper beğendim, ödevim hemencecik bitti, tabi çalışkan olmam ayrı bir konu.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781