Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Kasım 2020

İnsan Ne ile Yaşar Özeti ve Kahramanları

Aşağıda insan ne ile yaşar özeti ve kahramanları kısaca olarak ele alacağız.

Simon, yaşadıkları yerde ayakkabı tamirciliği yapan bir adamdır. Kış aylarının gelmesiyle ısınma ihtiyacı belirmiştir. O ve ailesi ısınmak için deri almaya muhtaçtır. Fakat Simon’un parası yoktur. Bunun için ayakkabılarını tamir ettiği köylülerden alacaklarını alması gerektiğini düşündü. Fakat köylülerde de para yoktu. Simon ne yapacağını bilemiyordu. Eve giderken meyhaneden bir şarap aldı ve öylece eve gitmek istedi. Yolda zor durumda olan bir adam gördü. Ona yardım etti Üşümesini engelledi ve evine aldı.

Simon’un karısı adama soğuk davrandı. Fakat sonradan bu duruma alıştı. Adamın adı Michael’dir. Michael, Simon’un yanında çalışmaya başladı. Eli hızlıydı ve çok çalışkandı. Bir gün zengin bir adam deri ayakkabı yaptırmak için sipariş verdi. Michael adama baktı ve gülümsedi. Ayakkabı yerine terlik dikti. Simon buna çok kızdı. Zengin adamın yardımcısı geldi ve ayakkabıya gerek kalmadığını, patronun öldüğünü ve terliğe ihtiyaçları olduğunu söyledi. Simon ve karısı şok oldular.

Dükkana kız çocukları olan bir kadın geldi. Ayakkabı diktirmek istedi. Kızlar onun öz çocukları değildi. Michael, onlar gidince melek oldu. Simon ve karısı yeniden şok oldu. Michael, tanrının onu cezalandırdığını ve söyledi. Sevgi ve merhameti onlardan öğrendiğini ve akıllandığını anlattı.

Anın değerli olduğu, en gerekli kişinin insanın çevresindekiler olduğu ve en önemli değerinde iyilik olduğu eserde vurgulanmaktadır.

Kahramanlar:

Simon

Michael

Gabriel

Simon’un Karısı

İnsan Ne ile Yaşar Özeti ve Kahramanları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ahmet dedi ki:

    ellerine sağlik

  2. hilal dedi ki:

    Her ay bir okuma yapıyoruz. Bu ay ”İnsan ne ile yaşar” kitabını okuyamam gerekiyordu. Vaktim olmadığı için okuyamadım okuyup bana özet yazabilecek olan var mı ?

Yorum Yaz