Sol Ayağım Özeti ve Karakterleri
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ağustos 2018

Sol Ayağım Özeti ve Karakterleri

Aşağıda sol ayağım özeti ve karakterleri kısaca olarak ele alacağız.

Christy, yirmi üç çocuklu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Bebekliğinden itibaren bazı sağlık sorunları yaşamaya başlamıştır. Eklem yerlerdeki sorunlar hayatını olumsuz etkilemiştir. Boynu geriye düşüyor ve bilekleri kayıyor, diye ailesi onu bir yaşına geldiğinde doktora götürmüştür. Ailesi onun özürlü olduğunu öğrenmiştir. Bu durumu kabul etmek istememişlerdir.

Christy, çok zor bir hayat geçiriyordu. Kardeşleri okul okuyor, büyüyor ve evleniyordu. Bir gün küçük kardeşlerinden biri eve geldiğinde ödev yapmak için hazırlanmıştı. Ödev yaparken elinden kalemi alan Christy, sol ayağını kullanarak yazı yazmaya başlamıştı. Ailesi buna çok şaşırmıştı. Christy o günden sonra yazı yazmaya ve resim çizmeye başlamıştır. Sol ayağı onun her şeyi olmuştu. Bir arabası vardı ve onunla dışarı çıkardı. Arabası kırılmıştı. Artık hiçbir şey yapamıyordu. Kardeşleri evleniyordu o da platonik aşlar yaşayarak hayatına devam ediyordu. Bu duruma çok üzülüyordu.

Ailesi Christy’yi özürlülerin bulunduğu bir yere seyahate göndermişti. Christy, içine kapanık halini burada aşmaya çalışmıştı. Herkesin kendisi gibi olduğunu görünce kendine özgüveni gelmişti. Yıllar önce kendisine yardım eden doktorla karşılaştı. Doktor onu tedavi etmek için Londra’ya götürdü. İyi olacağının haberini aldılar. Christy çok azimliydi ve konuşmaya başladı. Fizik tedavisi hızla iyileşmesini sağlamıştı. Doktorun yardımıyla yaşadıkları yazdı ve bir konferansta herkese okudu.

Sol Ayağım Kahramanları:

 

CHRİSTY: Irlandalı, beyin felçli doğmuş ve sadece sol ayağını kullanabiliyor . Kitabın ana kahramanıdır.bilen biridir

BAYAN BROWN: Christy’nin annesidir. Christy’e hayatı boyunca en iyi bakan kişidir.

BAY BROWN: Christy’nin babasıdır. Duvar işleriyle uğraşmaktadır.

MONA: Christy’nin kiz kardeşidir. Her zaman dışarıda dolaşır.

TONY: Christy’nin ağabeyidir. Ailenin en yaramazıdır.

PADDY: 23 çocuğun en büyüğüdür.

KATRİANA DELAHUNT: Christy’e hep yardım eder. Çok güzeldir.

DR. WARNANTS: Christy’i çocukluğundan beri takip eden doktordur ve onu iyileştirmeye çalışan kişidir.

Sol Ayağım Kitap Özeti ve Karakterleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Emre dedi ki:

    sol ayağım karakterleri için bakmıştım süper özet olmuş sağ olun.

  2. burcu dedi ki:

    Bende sol ayağım kitabını okumuştum geçen yıl. Çok eğlenceli ve sürükleyici bir kitaptı. Hepinize okumanızı tavsiye ederim. Hala daha kitabı hatırladığımda etkisinden çıkamıyorum.

Yorum Yaz