Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Kasım 2021

İlkbahar Mevsimi İle İlgili Hikaye Kısa

Bu yazımızda ilkbahar mevsimi ile ilgili hikaye kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İlkbahar, bir geçiş mevsimiydi. Tabiatın kendine geldiği, kendini bulduğu, canlandığı, yeşerdiği bir mevsimdir. Tomurcuklar açardı. Ağaçlar şenlenirdi, etraf yeşillenirdi. Çiçekler, böcekler, mutlu mutlu yaşardı. İlkbahar, bir hayattı. Belki hayatın ta kendisiydi.

Bunların farkında olan Ahmet, okul sonrası kır gezileri yaparak, etrafı izler, çiçeklerin resmini çeker, böcekleri takip eder, kuşları yemlerdi. Çektiği resimlerden bir albüm yaparak arşiv çalışması yapmayı da çok severdi.

Her resmin üzerine tarih, saat yazar ve çıktısını aldıktan sonra da arkasına o gün yaşadıklarını ya da güzel sözlerden oluşan bahar cümlelerini yazardı. Albümleri böylece biriktirirdi. Tabiata olan sevgisini bu şekilde gösterirdi.

Ahmet, meraklı ve ilgili bir çocuktu. Farklı böceklerin resmini çekmeyi çok severdi. Bir gün ilk defa gördüğü bir böcek türünün resmini çekmeye karar vermişken, böcek hareket edip uçtu. Ahmet onu takip etti. Bir türlü güzel bir açı yakalayamadan kendini bir mağaranın ağzında buldu.

Ahmet, şöyle bir etrafına baktı. Etraf yemyeşil, papatyalar sarışın gülümsüyorken, kuşlar cıvıldıyor ve gökyüzü ışıldıyorken, böyle bir mağaraya denk gelmek mükemmel bir şeydi. Temkinli bir şekilde içeri girdi. Eski bir mağaraydı ve boştu. Biraz inceledikten sonra burayı bir atölye olarak kullanmaya karar verdi.

Çayını, çorbasını burada içip, eve gitmeden daha fazla kırlarda vakit geçirebilirdi. Nitekim öyle de yaptı. Belki de bütün bahar burada kalabilirdi. Fakat bazen de albüm çalışmaları için eve gitmesi gerekiyordu. Bir sürü çiçek ve böcek resmi çeken Ahmet, bunları okulunda sergilemeye karar verdi. Herkesin ilgisini çeken bir sergi kurdular. Ahmet bu zenginlikleri arkadaşlarıyla paylaştı.

İlkbahar Mevsimi İle İlgili Hikaye Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. melis dedi ki:

  Kısa lütfen güzel olmuş.

 2. ece su dedi ki:

  Çok güzel olmuş teşekkürler

 3. Ela dedi ki:

  çok teşekkür ederim, ödevim için gerekli olan bilgi bu teşekkürler süpersiniz, bir numarasınız. :)

 4. tuba dedi ki:

  Sağol, beğendim süper olmuş emeğinize sağlık, ilkbahar hikayesi kısa yazılmış istediğim gibi, bu arada sınıfın en çalışkanı benim, kıskanmayın :)

  1. Anonim dedi ki:

   Ne yapiyon
   Tuboş

 5. azra dedi ki:

  İlkbahar mevsimi ile ilgili hikayeler araştırırken sizin yazınızı buldum ve çok beğendim. Ödevimi yaptığımda öğretmenim de ödevimi çok beğendi. Teşekkür ederim.

  1. aleyna tilki dedi ki:

   çok iyi hazırlayanın ellerine sağlık, ilkbahar ile ilgili hikayeler kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

Yorum Yaz