Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mayıs 2022

Huzurlu Bir Ailede Bulunması Gereken Örnek Davranışlar Nelerdir? Çevrenizdekilere Sorarak Defterinize Yazınız.

Aşağıda huzurlu bir ailede bulunması gereken örnek davranışlar nelerdir çevrenizdekilere sorarak defterinize yazınız kısaca olarak ele alacağız.

Aile olmak, bireysel sorumlulukların yerine getirilmesiyle gerçekleşen bir kurum olarak toplumun temelini oluşturmaktadır. Aile olmak için bireylerin bir araya gelmesi, ortak duygu, düşünce ve akrabalık ilişkileri üzerinde toplanması gerekir.

Huzurlu bir ailede bulunması gereken örnek davranışlar, dürüst olmak, yalan konuşmamak, büyüklere saygılı olmak, küçüklere sevgili olmak, hoşgörülü olmak, anlayışlı olmak, samimi olmak, merhametli, vicdanlı ve insaflı olmak gibi değerlere sahip olunan davranışlardır. Bu davranışlar sayesinde her birey huzur, barış ortamında özgürce yaşayabilir ve toplumsal ihtiyaçlarını karşılayarak bireysel sorumluluklaırnı da yerine getirebilir. Aile olmak çok önemli ve değerlidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Meltem dedi ki:

    Slm bu yazı inanılmaz çok iyi, ellerinize sağlık, Huzurlu Bir Ailede Bulunması Gereken Örnek Davranışlar Nelerdir? Çevrenizdekilere Sorarak Defterinize Yazınız. tam istediğim gibi olmuş, her yazıyı beğenmem, çok zor beğenen birisiyim, ona göre anlayın değerinizi.

  2. ceren dedi ki:

    harika, selam arkadaşlar sayfa inanki ilgi uyandırıcı, ellerinize sağlık Huzurlu Bir Ailede Bulunması Gereken Örnek Davranışlar Nelerdir? Çevrenizdekilere Sorarak Defterinize Yazınız. ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

Yorum Yaz