Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

“Herkesi İyilikle, Dürüstlük ve Sevgiyle, İnanca Götürürsün…Nefreti Süpürürsün…” Sözlerinden Ne Anlıyorsunuz?

Aşağıda “herkesi iyilikle, dürüstlük ve sevgiyle, inanca götürürsün…nefreti süpürürsün…” sözlerinden ne anlıyorsunuz kısaca olarak ele alacağız.

İyilik, dürüstlük, sevgi ve inanç insanların toplumda bireysel sorumluluklarını yerine getirerek birlik ve beraberlik içinde olmalarını, huzur ve barış ortamının temin edilmesi meydana gelmektedir. Herkes için sevgi, iyilik, dürüstlük ve inanç en önemli değerler arasında yer almaktadır.

İnancın samimi olarak yerine gelmesi dürüst olmak, samimi olmak, sevgiyle yaklaşmak gibi değerlerle mümkün olmaktadır. Nefret ise insanların birlik ve beraberliğini bozan, barış ve huzur ortamını dağıtan nefsani bir duygudur. Bu nedenle inancın düşmanı olarak meydana gelmektedir. Bu sözle inancın kalesinde dürüstlüğün, iyiliğin, sevginin olduğu, nefretin ise orada yeri olmadığı anlaşılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nehir dedi ki:

    harika, Selamın aleyküm ödev siteniz inan ki güzel, teşekkürler “Herkesi İyilikle, Dürüstlük ve Sevgiyle, İnanca Götürürsün…Nefreti Süpürürsün…” Sözlerinden Ne Anlıyorsunuz? ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

Yorum Yaz