Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Haziran 2018

Hatasız Kul Olmaz Atasözü ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda hatasız kul olmaz atasözü ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsan hata yapma eğilimine göre yaratılmıştır. Hata yapmak fıtrata uygun hareket etmek anlamına gelmektedir. Hata yapmak bir kusur değildir. İnsanın doğasında olan bir özelliktir. Hata yapmak, insana kusursuz olmadığını, mükemmel olmadığını hatırlatmaktadır.

İnsanların sürekli hata yapması kabul edilemez. Fakat hata yapmak insana aittir. Hata bilmeden yapılır. Bu nedenle hata yapmak ile yanlış yapmak arasında fark vardır. Hata bilmeden, yanlış bilerek yapılır. İnsanoğlu hata yapmaya meyilli olarak yaratılmıştır.  Bu fıtratı kabul etmek gerekir.

Bir hata yapan kişiye dünyanın sonuymuş gibi davranmak ve onun kalbini kırmak doğru değildir. Biraz anlayışlı olmak ve insanları tanımak, insanlara fırsat ve şans vermek gerekir. Atalarımız, kendi hayatlarında bunu çok iyi gözlemlemişlerdir. Bu nedenle hatsız kul olmaz diyerek genel geçer bir söz dile getirmişlerdir.

İnsanlar hata yapmaktan korkmamalıdır. Hata yapmak insanları tecrübe sahibi yapar. İnsanlar hatalarından ders çıkarmalıdır. İnsanların hatalarından ders almaları gerekir. Hata yapmak şansının herkese verilmesi gerekir.Ayrıca bu insanların kendilerini tanımaları anlamına da gelmektedir.

İnsanları hata yapan bir varlık olarak kabul etmek onların eksik olduğu anlamına gelmez. Hata insanın varlığından bir parçadır. İnsan beşerdir, şaşar. Bu nedenle insanlara değer vermek, sabırlı olmak gerekir. Hatalar biz perçinler, güçlendirir.

Hatasız Kul Olmaz Atasözü ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. serhan dedi ki:

    İnsan bu ya hatasız olur. Herkes yaşamının bir döneminde yanlışlar hatalar yapmış olabilir. Ama önemli olan bu hatadan dönmüş olması doğruya yönelmesi bence. Yoksa hatasız kimse yok.

Yorum Yaz