Hayalimdeki Okul ile İlgili Kompozisyon
Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Ağustos 2018

Hayalimdeki Okul ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda hayalimdeki okul ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Okullar eğitim ve öğretim yuvasıdır Eğitim ve öğretim yuvaları sadece amaca hizmet etmelidir. Bu nedenle bireylerin huzur, barış, güven içinde eğitim ve öğretim ihtiyacını karşıladığı yer olmalıdır. Okullar toplumda bu nedenle önemli bir yere sahiptir. Okullar olmazsa toplumda eğitim olmaz, cehalet yaygınlaşır, bilgisizlik geri kalmışlığa yol açar.

Okul, insanın en çok zaman geçirdiği alanlardan biridir. Bu nedenle mimari olarak dizayn edilirken insan psikolojisinin ön planda tutulması gerekir. Sosyolojik olarak okullara verilen değer karşılığında okulların insana değer vermesi gerekir. İnsanlar okul için değildir. Okullar insan içindir. Bu nedenle okullarda bireylerin kendini gerçekleştirmesi yaratıcı fikirlerin doğru kanalize edilmesiyle mümkün olmaktadır.

Bir okulda öğretmen ve öğrenci ilişkisinde karşılıklı sevgi ve saygı durumunun gerçekleşmesi fikirlere verilen önemle doğrudan ilgilidir. Okulların fiziki durumları açısından insanları çok yönlü geliştirmeye müsait olmalıdır. Okulların bu bakımdan iç mimarisi ve dış mimarisi modern ve çağdaş olmalıdır.

Geçmiş yüzyılların betonarme ve taş mimarisi ile günümüzde eğitim ve öğretim vermek mümkün gözükmemektedir. Çağdaş ve modern eğitim ve öğretim sistemi yaratıcı düşüncenin önde tutulması için birçok yatırım yapmakla ve farklı öğretim yöntem ve teknikleri kullanmaktadır. Monoton ve tek düzelikten uzaklaşılması bilimsel ve geleneksel değerlerin çağa uygun olarak birleştirilmesi gerekir.

Hayalimdeki Okul ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sema dedi ki:

    iyi İşte bu çok iyi oldu. hayalimdeki okul kompozisyon kısa ve çok harika olmuş, emeği geçenlerin eline sağlık diyorum, hemen yazıyorum. :)

  2. songül dedi ki:

    Ay çok sevindim Türkçe etkinlik kitabımızda hayalinizdeki okulu anlatan bir yazı yazın diyordu. Bu yazıyı görünce inanamadım hiç yazı yazmaya uğraşmadan buradan kopya çekeceğim :9

Yorum Yaz