Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2022

Doğru Söylemek Esastır Fakat Her Doğru Her Yerde Söylenmez Kompozisyon

Aşağıda doğru söylemek esastır fakat her doğru her yerde söylenmez kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Doğru söylemek dürüstlüğün bir gereğidir. Dürüstlük insanlar için evrensel bir değerdir. Dürüstlük değerinin kazanılması için ahlaki eğitim oldukça önemlidir. Ahlaki eğitimde de aile eğitimi ve okul eğitimi etkili olmaktadır. Doğru söylemek esas olsa da siyaset gerektirir.

Doğru söylerken yapılan siyaset yalan söylemeyi gerektirmez. Fakat her doğrunun her yerde söylenmemesi gerektiğini ortaya koyar. Bazı doğruların anlaşılması çok güç olurken zaman gerektirmektedir. Bu da muhatabın aklına, zekasına ortamın uygun olup olmadığına göre değişmektedir.

Doğru söylemek en doğrusudur. Fakat doğruyu doğru yerde söylemek gerekir. Doğru yeri bilmek de akıllı işidir. Bu nedenle doğruyu söylemek siyaset gerektirir. Doğrunun kıymetini bilmeyen bir kişiye bilginin doğrusunu vermek çocuğun eline oynaması için bıçak vermek kadar tehlikelidir.

Her doğru her yerde söylenmez. Çünkü doğrunun söylenmesi adaletin gerçekleşmesi içindir. Adalete muhalif olan zalim kişilerin olduğu bir mecliste doğrunun teslim edildiği ya da söylendiği kişi de zalim olursa adaletin adaletin gerçekleşmesi gecikir. Bu nedenle doğru, doğru yerde doğru kişiye doğru zamanda söylenmelidir.

Doğruluk ve dürüstlük insani değerlerdir. Bu değerlerin korunması için doğrunun da kıymetinin bilinmesi gerekir. Bu da doğru zamanda hareket etmeyi gerektirir.

Doğru Söylemek Esastır Fakat Her Doğru Her Yerde Söylenmez Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. macide dedi ki:

    Doğru söylemek esastır fakat her doğru her yerde söylenmez. Ben doğru söyleyeceğim diye patavatsız olan insanlardan nefret ederim. Karşındakini üzecek doğru bırak içinde kalsın.

Yorum Yaz