Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Ocak 2021

Günün Sabahla Öğle Arasındaki Saatleri ve Bu Vakitte Kılınan Nafile Namazın Adı Nedir?

Aşağıda günün sabahla öğle arasındaki saatleri ve bu vakitte kılınan nafile namazın adı nedir kısaca olarak ele alacağız.

İslam’da namaz kılmak farz olanan belirlenen bir ibadettir. İslam’ın beş şartından biridir. Müslümanlar farz olarak günde beş vakit namaz kılmaktadır. Farz namazlar haricinde sünnet olan ve sürekli olarak kılınan namazlar da bulunmaktadır. Gün içinde kılınan ve nafile olan namazlar da bulunmaktadır.

Nafile namazlar Peygamber a.s.’ın kıldığı ve farz olmayan ibadetler olarak bilinmektedir. Bireysel olarak kılınmakta ve cemaat yapılmamaktadır. Günün sabahla öğle arasında saatleri ve bu vakitte kılınan nafile namazın adı kuşluk olarak bilinmektedir. Kuşluk namazı dört rekat olarak kılınmaktadır. Nafile ibadetler arasındadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Arzu dedi ki:

    Hayırlı sabahlar nafile namazı bütün namazlarımızı da farzlardan öncemi gılınır yada nasıl kılmamız lazım namazlarda sabah namazında nasıl gılınmalı öyle namazında ikindi akşam yatsı namazında nasıl gılınır nafile namazı bilgi verirmisiniz

  2. duygu köseoğlu dedi ki:

    selamun aleyküm sayfanız yeminle dikkatimi çekti, sayenizde 100 aldım, Günün Sabahla Öğle Arasındaki Saatleri ve Bu Vakitte Kılınan Nafile Namazın Adı Nedir? çok güzel olmuş, her yazıya yorum yazmam beğendiğim için yazdım.

Yorum Yaz