Go-To İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Go-To İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Go-To Nedir?

Go-To, bir yere ya da kişiye ulaşmak için tercih edilen seçenektir. İngilizcede sıklıkla kullanılan bu kelime, Türkçe’de “gidecek yer” veya “tercih edilen seçenek” anlamlarına gelir.

Örnek Cümleler:

 1. My go-to restaurant for Italian food is always that small place on Main Street. (İtalyan yemeği için tercih ettiğim restoran her zaman ana caddede bulunan küçük yerdir.)
 2. When I’m feeling stressed, my go-to activity is always taking a long walk in the park. (Stresli hissettiğimde, tercih ettiğim aktivite her zaman parkta uzun bir yürüyüş yapmaktır.)
 3. My go-to outfit for job interviews is a black suit and a white shirt. (İş görüşmeleri için tercih ettiğim kıyafet siyah bir takım elbise ve beyaz bir gömlektir.)
 4. I always keep my go-to snacks in my backpack when I’m hiking. (Yürüyüş yaparken çantamda her zaman tercih ettiğim atıştırmalıklarımı bulundururum.)
 5. The local library is my go-to place when I need to study in peace. (Huzur içinde çalışmam gerektiğinde, tercih ettiğim yer yerel kütüphanedir.)
 6. When I’m feeling down, my go-to music is always upbeat pop songs. (Moralim bozuk olduğunda, tercih ettiğim müzik her zaman neşeli pop şarkılarıdır.)
 7. My go-to coffee shop in the city is always crowded, but the coffee is worth it. (Şehirdeki tercih ettiğim kahve dükkanı her zaman kalabalıktır, ama kahve buna değer.)
 8. For quick and easy weeknight dinners, my go-to meal is stir-fry. (Hızlı ve kolay hafta içi yemekleri için, tercih ettiğim yemek wok tavasıdır.)
 9. My go-to person for advice is always my best friend. (Danışmak için tercih ettiğim kişi her zaman en yakın arkadaşımdır.)
 10. When I’m feeling overwhelmed, my go-to strategy is to take a break and meditate. (Sıkıldığımda, tercih ettiğim strateji mola verip meditasyon yapmaktır.)
 11. My go-to shoes for outdoor activities are always my hiking boots. (Açık hava aktiviteleri için tercih ettiğim ayakkabılar her zaman yürüyüş botlarımdır.)
 12. When I need a quick energy boost, my go-to snack is always a piece of fruit. (Hızlı bir enerji artışına ihtiyacım olduğunda, tercih ettiğim atıştırmalık her zaman bir parça meyvedir.)
 13. My go-to movie genre is always comedy, I love to laugh. (Filmlerde

komedi türüne her zaman öncelik veririm, gülmekten hoşlanırım.)
14. For skincare, my go-to brand is always the one with natural ingredients. (Cilt bakımı için tercih ettiğim marka her zaman doğal içerikli olanıdır.)

 1. When I need to clear my head, my go-to activity is always going for a run. (Kafamı boşaltmam gerektiğinde, tercih ettiğim aktivite her zaman koşmaya çıkmaktır.)
 2. My go-to book genre is always mystery, I love a good whodunit. (Kitaplarda tercih ettiğim tür her zaman gizemdir, iyi bir suç hikayesini severim.)
 3. When I need to buy a gift, my go-to store is always the one with unique handmade items. (Hediye almak için tercih ettiğim mağaza her zaman el yapımı ve farklı ürünler satan yerdir.)
 4. My go-to way of relaxing is always taking a hot bath with candles and music. (Rahatlamak için tercih ettiğim yöntem her zaman mumlar ve müzik eşliğinde sıcak bir banyo yapmaktır.)
 5. When I want to learn something new, my go-to resource is always online courses. (Yeni bir şey öğrenmek istediğimde, tercih ettiğim kaynak her zaman online kurslardır.)
 6. My go-to social media platform is always Instagram, I love the visual aspect. (Sosyal medyada tercih ettiğim platform her zaman Instagram’dır, görsel yönü çok hoşuma gidiyor.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.