Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Mayıs 2021

Geri Dönüşüm İle İlgili Kompozisyon Yazı

Bu yazımızda geri dönüşüm ile ilgili kompozisyon yazı kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsan, doğal çevrenin bir parçasıdır. Doğal çevre canlılık faaliyetlerinin gerçekleşmesi için en ideal ortamdır. Doğal dengelerin kurulması, döngülerin korunması için çevre sorunlarının en aza indirilmesi gerekir. Fakat günümüzde çevre sorunları gün geçtikçe artmaktadır.

Sanayi Devrimi’nden bu yana her alanda yaşanan devrim silsileleri en çok çevreye zarar vermiştir. Sanayileşme arttıkça, makineleşme artmıştır. Sanayileşme arttıkça, şehirleşme artmıştır. Bütün bu artışlar nispetinde doğal çevre zarar görmüştür.

Yapay enerji kaynaklarının kullanılması, doğal enerji kaynaklarının kullanıldıktan sonra doğrudan çevreye zarar vermesi, beşeri faaliyetlerin doğayı tahrip etmesi çevre sorunlarının önüne geçilemez bir boyuta gelmesine neden olmuştur.

Bu nedenlerle geri dönüşüm gündeme gelmiştir. Bir maddenin kullanıldıktan sonra işlenmeden elde edilmesine geri dönüşüm denir. Dönüştürerek kullanma eylemidir. Geri kazanım da bir maddenin işlendikten sonra kullanılmasıdır. Geri kazanmak ayrıştırmak anlamlarındadır.

Geri dönüşüm, doğal çevrenin korunması, doğal kaynakların doğru kullanılması, çevre kirliliklerinin azalması, canlı hayatının devam etmesi için gereklidir. Bu sebeple, geri dönüşümü mümkün malzemelerin kullanımında toplumsal bir farkındalık oluşması gerekir.

Günümüzde birçok devlet, geri dönüşüm tesisleri inşa etmektedir. Böylelikle hem çevre sorunları aşılmakta hem çevre kirlilikleri azalmaktadır. Doğal tüketim, doğal üretim, geri dönüşüm sayesinde zaman ve enerji tasarrufuyla birleşince küresel sorunlar aşılabilir.

Geri dönüşüm, geri dönüşü olmayan sorunların yaşanmaması için gereklidir. Bu nedenle her bireyin geri dönüşüme elinden gelen katkıyı vermesi gerekir.

Geri Dönüşüm İle İlgili Kompozisyon Yazı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. yaprak dedi ki:

  Çevre kirliliği hakkında

  1. emirhan dedi ki:

   geri dönüşüm önem

 2. Anonim dedi ki:

  Ben çok teşekkür ederim canım beni aramissin en iyi günler hocam yazı defteri ile en iyi erkek sanatçı için öğretmene söylememiş çok iyi bir şekilde bir araya geldi yaşam kent için lütfen tıklayınız çok eski tertemiz araba için varım kendim thsf getiriyoruz çok güzel bir rİçin için öğretmene söylememiş için varım kendim thsf çok iyi günler dilerim ben bu işi yapan ve

 3. Dudu dedi ki:

  Çok uzun biraz kısa kısa olsun

 4. arda dedi ki:

  BENCE ÇEVRE KİRLİLİĞİ ANLATIYO

 5. sevoş dedi ki:

  Çoooook teşekür ederim.

 6. ne baktın dedi ki:

  Kompozisyon deyil ki bu!!!!!!!

 7. İrem dedi ki:

  Çok güzel olmuş

 8. Anonim dedi ki:

  Niye hiç kimse doğru soylemiyor

 9. Gaziantep delisi dedi ki:

  Harikaydı

 10. Yas dedi ki:

  Bu kompozisyon geri dönüşüm değilde sanki çevre kirliliği hakkın da yazılmış

 11. Ada dedi ki:

  Çok ama çok teşekkür ederim

 12. Sude dedi ki:

  Süper Teşekkürler. geri dönüşüm kompozisyon kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

 13. semanur dedi ki:

  çok teşekkürler harika olmuş ödevimde bana yardım etti

 14. Anonim dedi ki:

  Çok harika olmuş çok teşekkür ediyorum size ??

  1. Dyfgggfğgggggğğgfdff dedi ki:

   Soru isareti derken

   1. Anonim dedi ki:

    Ben çok teşekkür ederim canım beni aramissin en iyi günler hocam yazı defteri ile en iyi erkek sanatçı için öğretmene söylememiş çok iyi bir şekilde bir araya geldi yaşam kent için lütfen tıklayınız çok eski tertemiz araba için varım kendim thsf getiriyoruz çok güzel bir rİçin için öğretmene söylememiş için varım kendim thsf çok iyi günler dilerim ben bu işi yapan ve

 15. nisa dedi ki:

  Çok teşekkürler

 16. Alev dedi ki:

  Geri dönüşüm ile ilgili yazılar ararken bu yazıyı buldum ve iyi ki de buldum. Çok faydalı ve çok yardımcı bir yazı oldu bana bu yazı.

Yorum Yaz